0 800 750 070 Дзвінки в межах України безкоштовні
Меню
Ваш населений пункт: Одеса?
Від вибраного міста залежить доступність аналізів

Правила підготовки

Сеча

⇶ Загальний аналіз сечі.  

Загальні вимоги за правилами підготовки

Рекомендується напередодні збору сечі уникати прийому алкоголю, гострої та солоної їжі, харчових продуктів, що змінюють колір сечі (буряк, морква). Рекомендується виключити емоційний стрес, фізичні навантаження і спортивні тренування. Напередодні ввечері утриматися від відвідування сауни і лазні, щоб уникнути перегрівання або переохолодження.

Спеціальні умови за правилами підготовки

Жінкам перед збором сечі необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів теплою мильною водою, потім зовнішні статеві органи необхідно сполоснути чистою теплою водою і висушити чистою серветкою. Не рекомендується проводити збір сечі під час менструації. Перед збором сечі бажано ввести гінекологічний тампон в піхву.

Чоловікам туалет зовнішніх статевих органів проводиться наступним чином. Відвести крайню плоть, оголити

головку статевого члена, помити теплою мильною водою, потім статевий орган обполоснути чистою теплою водою і висушити чистою серветкою.

У грудних дітей ретельний туалет зовнішніх статевих органів проводиться теплою мильною водою, потім зовнішні статеві органи необхідно обполоснути чистою теплою водою і висушити чистою серветкою. Бажано збирати сечу в сечоприймальник. Важливо! Сеча, вижата  з памперса, дослідженню не підлягає!

Правила взяття біологічного матеріалу

При першому ранковому сечовипусканні невелика кількість сечі випускається в унітаз (перші 1-2 секунди), а потім, не перериваючи сечовипускання, вся інша сеча збирається в ємність для збору сечі. Необхідно зібрати всю порцію ранкової сечі в ємність. Після сечовипускання необхідно ретельно перемішати сечу і відлити в придбаний стерильний транспортний контейнер, вказати на контейнері повний обсяг виділеної сечі. Доставити в лабораторію близько 50 мл (але не менше 10 мл), для немовлят - не менше 5 мл.

Транспортний контейнер

У лабораторію сечу слід доставити в спеціалізованій ємності для транспортування сечі. Спеціалізовану урінопробірку з консервантом можна придбати заздалегідь, в будь-якому відділенні лабораторії «Смартлаб». Вартість спеціальної пробірки для транспортування сечі - 10 грн. У тому випадку, якщо сеча надійшла в одноразовому пластиковому стаканчику, в лабораторії «Смартлаб» сеча буде перелита у спеціальну урінопробірку з консервантом, яка дозволяє зберігати і транспортувати сечу в лабораторію без втрати фізичних і хімічних властивостей біоматеріалу.

Важливо! Не допускається збирати сечу в ємності, не призначені для лабораторних досліджень, так як залишки інгредієнтів, що містяться в таких ємностях можуть істотно спотворити результати аналізу. Як виняток можна використовувати нові одноразові пластикові ємності або скляні ємності (простерилізовані). Після збору сечі щільно закрити транспортний контейнер, помістити в одноразовий пакет і доставити у відділення лабораторії.

Зберігання біологічного матеріалу 

Транспортний контейнер з сечею необхідно доставити в лабораторію: 

пластиковий одноразовий стаканчик - не пізніше 1,5-2 годин після збору, 

урінопробірку - протягом 24 годин після збору.

Лікарські засоби.

Виключити (за згодою лікаря) прийом сечогінних препаратів протягом 48 годин до збору сечі.

З цим дослідженням можна здати:

9006 Загальний аналіз сечі із застосуванням автоматичних аналізаторів iChem Velocity і IQ200

9076 Загальний аналіз сечі з кількіс. визначенням бактерій високочутливим методом на аналізаторі Sysmex UF 8042 Урінолізіс

1122 Йод в сечі (випадкова порція)

8020 Амілаза (діастаза) в сечі (випадкова порція)

9596 Глюкоза в сечі (випадкова порція)

8078 Альбумін / Креатинін - співвідношення в разової порції сечі (випадкова порція)


Telegram Viber
Online Chat
Замовити дзвінок