0 800 750 070 Дзвінки в межах України безкоштовні
Меню
Ваш населений пункт: Одеса?
ТАК
Від вибраного міста залежить доступність аналізів

Правила підготовки

Кров

Будь-який біоматеріал на аналіз здається до початку прийому лікарських препаратів (якщо інше не обумовлено з лікарем). Якщо не можна скасувати прийом лікарських препаратів, необхідно обов'язково повідомити про це при оформленні замовлення. При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: в одній лабораторії, здавати кров у однаковий час доби тощо.


Загальні правила підготовки

Дорослим рекомендується здавати кров натще, період голодування залежить від типу досліджень. Дітям до 3-х років мінімальний період голодування - 6 годин, для немовлят - 2 - 4 години.

Для ряду тестів є спеціальні правила підготовки, з якими необхідно ознайомитись в відповідних розділах сайту або по телефону - 0-800-750-070

Жінкам: необхідно здавати в день менструального циклу, рекомендований лікарем.

Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити при оформленні замовлення в лабораторії. Скасування або прийом лікарських препаратів обговорюється з лікарем в кожному індивідуальному випадку

При контролі лабораторних показників в динаміці, рекомендується проводити повторні дослідження в однакових умовах: в одній лабораторії, в однаковий час доби і ін.

У день взяття крові, допустимо випити простої води (не мінеральної) без газу. Кількість - за потребою організму.

Напередодні дослідження виключити:

прийом жирної їжі та алкоголю

емоційні навантаження і стрес

теплові впливи (лазня, сауна)

за 3 дні виключити інтенсивні фізичні навантаження.

за 1 годину до проведення дослідження виключити куріння

безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин

Не слід здавати кров:

в день проведення рентгенографії, КТ, МРТ, інструментального обстеження або фізіотерапевтичних процедур, крапельниць (ЕКГ не є протипоказанням для здачі аналізу крові)

⇶ КОРОТКІ ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ

Загальні вимоги до здачі крові:

з 7:00 до 11:00 ранку, період голодування не менше 8 годин, але не більше 16 годин - біохімічні дослідження, панель неінвазивних методів оцінки стану печінки, діагностика цукрового діабету

з 07:00 до 18:00 - мінімальний період голодування 4 години - ЗАК, група крові і резус-фактор, пухлинні маркери, діагностика інфекцій, діагностика вагітності і порок розвитку плода, бакпосів крові на стерильність, алергодіагностика, генетичні дослідження

з 07:00 до 18:00 - мінімальний період голодування 8 годин - дослідження системи гемостазу, маркери серцево-судинної системи, мінеральний обмін, діагностика анемій, гормональні дослідження, метаболізм кісткової тканини, маркери гострої фази, лікарський моніторинг.

Спеціальні вимоги за правилами підготовки (короткі):

8023 Сечовина, 8022 Сечова кислота - напередодні дослідження виключити їжу, що містить велику кількість білка і пуринів (м'ясо, риба, квасоля, спаржа і т.д.)

8014 Залізо сироваткове - після переливання крові рекомендовано відкласти проведення дослідження на декілька днів.  

8014 Залізо сироваткове та  8015  Залізо та залізозв`язуюча здатність сироватки -  взяття біоматеріалу проводиться у ранкові часи (до 10:00), строго натще (виключається також кава та чай); виключити напередодні взяття біоматеріалу фізичні навантаження, переїдання, стресові ситуації; категорично не рекомендується проводити взяття біоматеріалу під час менструації у жінок або через 2-3 дні після закінчення.

8041 Ліпідограма - за 3 дні до дослідження відмовитися від вживання жирної, смаженої їжі

8098 Лактат - за 24 години виключити фізичні навантаження; за 15 хвилин до взяття біоматеріалу пацієнт повинен перебувати в стані повного спокою. Слід уникати навантажень на кисть або руку перед процедурою взяття крові або під час її.

8031 Фосфор неорганічний - виключити за 5-6 днів прийом фосфоровмісних препаратів і харчових добавок

8021 магній- за 5-6 днів до проведення дослідження виключити прийом препаратів і харчових добавок, що містять магній

Гормони щитовидної залози - за 2-4 тижні до дослідження - виключити прийом гормонів щитовидної залози; за 2 - 3 дні до проведення дослідження - виключити прийом препаратів, що містять йод, а також проведення досліджень ЩЗ з контрастною речовиною (радіоактивним йодом або технецієм).

1206 Катехоламіни (адреналін, норадреналін) - в день проведення дослідження виключити з раціону міцний чай, каву. Перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 20 хвилин.      За кілька днів (бажано за 5 періодів напіввиведення препарату) рекомендується виключити прийом тетрациклінових антибіотиків, транквілізаторів, адреноблокаторів, інгібіторів МАО (антидепресанти), симпатоміметиків, сечогінних препаратів

1503 СТГ (соматотропний гормон) - безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин.

1203 Альдостерон (обмежений перелік);

1204 Ренін активний- тільки Ак. Воробйова, 5а - м. Одеса,до 10:00;  

4505 Альдостерон-ренінове співвідношення-тільки Ак. Воробйова, 5а - м. Одеса, до 10:00                за 2-4 тижні рекомендовано скасувати прийом препаратів, що впливають на результати дослідження - діуретики, гіпотензивні препарати (що знижують тиск), оральні контрацептиви (протизаплідні таблетки), препарати солодки, препарати гормональної замісної терапії.

При необхідності контролю артеріального тиску лікування проводити препаратами з мінімальним впливом на рівень альдостерону.

- протягом 2-3 днів перед дослідженням необхідно утриматися від дієти без солі

- взяття крові виконується за направленням лікаря і прописаним в напрямку рекомендаціями до проведення аналізу (в  положенні лежачи/сидячи)


Telegram Viber
Online Chat
Замовити дзвінок