0 800 750 070 Дзвінки в межах України безкоштовні
Меню
Ваш населений пункт: Одеса?
ТАК
Від вибраного міста залежить доступність аналізів

Педіатрія

doctor
Вернигора Ірина

CHECK-UP «Жінки онкоризики від 30 років»

Коментарі (0)
1 листопада 2023
Інформація про окремі дослідження
  • РЕА (Раково-ембріональний антиген)
    Онкомаркер колоректального раку, онкомаркер шлунково-кишкових карцином.
    Виконується на автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Mindray CL 900i.
    Зміст рівня РЕА збільшується при карциномі шлунково-кишкового тракту, легенів, молочної залози, яєчників, матки. Зміст онкомаркера в крові може підвищуватися при запальних захворюваннях кишечника, захворюваннях легень, при палінні. Раково-ембріональний антиген руйнується в печінці, тому його рівень зростає при захворюваннях печінки, особливо при цирозі. Підвищення концентрації РЕА в крові особливо характерно для карцином товстої кишки.
    • Підвищення рівня:
      колоректальний рак, рак молочної залози, рак легень, в комплексі з іншими онкомаркерами, медулярна карцинома щитоподібної залози, рак підшлункової залози, печінки, рак яєчників, рак передміхурової залози, гепатит, цироз, панкреатит, хвороба Крона, виразковий коліт, захворювання легень, запальні процеси і доброякісна гіперплазія передміхурової залози, хронічна ниркова недостатність, в нормі у курців, синдром Денні-Марфана гормон-продукуючі пухлини яєчників.
  • СА-125
    Маркер раку яєчників і метастазів раку яєчників.Виконується на автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Immulite 2000 «Siemens Healthcare Diagnostics Inc.», (США), автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Mindray CL 900i.СА-125 — глікопротеїн, присутній в епітелії яєчників, підшлункової залози, жовчного міхура, шлунку, бронхів, нирок, кишечника, в нормальній тканині ендометрію, в серозній і муцинозній рідині матки. Підвищення  рівня онкомаркера можуть спостерігатися як при злоякісних процесах перерахованих вище органів, так і доброякісних пухлинах, запальних захворюваннях.
    CA-125 застосовують при діагностиці епітеліальних (немуцінозних) форм раку яєчників. Згідно з рекомендаціями світових онкологічних товариств, рекомендований в якості скринінгового тесту у жінок постменопаузального віку, а також в будь-якому віці для жінок з обтяженим сімейним анамнезом щодо раку молочної залози, яєчників (особливо при наявності мутації BRCA ½). Рівень онкомаркера може збільшуватися при інших гінекологічних і шлунково-кишкових злоякісних новоутвореннях. CA-125 рекомендований як додатковий маркер при раку підшлункової залози (спільно з CA 19-9).
    • Підвищення рівня:
      епітеліальні форми раку яєчників, рак матки, ендометрія, фалопієвих труб, рак молочної залози, рак підшлункової залози, шлунку, печінки, прямої кишки, рак легень, доброякісні та запальні захворювання матки і придатків (в тому числі ендометріоз), перитоніт, плеврит, захворювання печінки, захворювання підшлункової залози, аутоімунні захворювання.
  • HE 4
    Ранній онкомаркер епітеліального раку яєчників.Виконується на автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Immulite 2000 «Siemens Healthcare Diagnostics Inc.», (США), автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Mindray CL 900i.
    Підвищена продукція НЕ4 виявлена ​​при епітеліальних формах раку яєчника і ендометрія (в 93% серозних пухлин, 100% ендометріоїдних, 50% світлоклітинних форм), рідко — при герміногенних і мукоїдних пухлинах яєчників, аденокарциномі легень. При вивченні численних відомих маркерів раку яєчників саме НЕ4 продемонстрував найбільшу чутливість (в порівнянні з СА 125), особливо на ранній доклінічній стадії захворювання, яка складає до 75% (для СА 125 — тільки 40%): тому рівень НЕ4 підвищений приблизно у половини пацієнток з раком яєчників, у яких концентрація СА125 залишається в нормі. Одночасне визначення маркерів НЕ4 і СА125 є  більш ефективним діагностичним інструментом для виявлення епітеліального раку яєчників, ніж будь-який з маркерів окремо або інші комбінації онкомаркерів.
    • Підвищення рівня:
      епітеліальні немуцинозні форми раку яєчників, рак ендометрія, рідко — поширена форма аденокарциноми легень.

 
Показники результатів обстежень з рекомендаціями до цього прикладу
 
Пацієнтка, 58 років, була направлена з профілактичною метою сімейним лікарем м. Одеси на CHECK-UP «Жінки онкоризики» (РЕА, СА-125, НЕ4)
 
При обстеженні у пацієнтки виявлено:
СА-12546,32 Од/мл (Референсні значення: 1-35)
НЕ-487,16 пмоль/л (Референсні значення: 50 — 59 років до 74.31)
РЕАв нормі


Висновок:
За результатами CHECK-UP сімейний лікар направив пацієнтку на консультацію до лікаря-гінеколога.
Зворотній зв’язок : на даний момент пацієнтка проходить обстеження в ОООД з попереднім діагнозом «Новоутворення яєчника»
 
Вернигора Ірина
 

Пацієнтка, 65 років, була направлена з профілактичною метою сімейним лікарем м. Миколаїв на CHECK-UP «Жінки онкоризики» (РЕА, СА-125, НЕ4)
 
При обстеженні у пацієнтки виявлено:
СА-12545,32  Од/мл  (референсні значення:1-35)
НЕ-4норма
РЕАв6,2 нг/мл (референсні значення:Жінки: 0 — 3.3) нормі

Висновок:
за результатами CHECK-UP сімейний лікар направив пацієнтку на консультацію до лікаря-гінеколога, лікаря — гастроентеролога.
Зворотній зв’язок: на даний момент пацієнтка проходить лікування в ОООД з діагнозом «Аденокарцинома підшлункової залози».
 
Вернигора Ірина
 
#онко онкоризики жінки дослідження аналізи дослідження
Коментувати
Коментарі (0)

Читайте також

1 листопада 2023 Check-Up комплекси
0 коментарів

CHECK UP Жінки базовий від 18 років

Інформація про окремі дослідженняЗагальний аналіз кровіЗагальний аналіз крові — основний, головний скринінговий аналіз, який містить всі формені елементи крові, ШОЕ. Це кількісний і якісний аналіз картини крові. За допомогою загального аналізу крові оцінюють основні функції крові, визначают...

1 листопада 2023 Check-Up комплекси
0 коментарів

CHECK-UP «Чоловіки урологічне здоров`я»

Інформація про окремі дослідженняТестостерон загальнийМаркер андрогенного статусу організму.Виконується на автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Immulite 2000 «Siemens Healthcare Diagnostics Inc.», (США), автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Architect I 2000sr «Abbott laboratorie...

1 листопада 2023 Алергологія
1 коментарів

Лактозна непереносимість

Лактозна непереносимість (лактазна недостатність) Лактозна непереносимість (лактазна недостатність) — стан, коли організм не може вільно перетравлювати лактозу і цукор, що міститься в молоці і молочних продуктах. Даний стан пов’язано з низькою активністю або не виробленням в організмі ...

Ви впевнені?
Ми використовуємо файли Cookie для максимальної функціональності сайту. Політика конфіденційності.
Telegram Viber
Online Chat
Замовити дзвінок