0 800 750 070 Дзвінки в межах України безкоштовні
Меню
Ваш населений пункт: Одеса?
ТАК
Від вибраного міста залежить доступність аналізів

Лайфхаки про здоров'я

doctor
Вернигора Ірина

CHECK UP «Жінки гормональний фон від 30 років»

Коментарі (0)
13 вересня 2023

З січня 2023 року лабораторія «Смартлаб» виконала понад 3000 досліджень CHECK-UP.

Вибірка дозволяє зробити достовірну статистику щодо відхилень. 

За цей період виявлено 18 % CHECK-UP з патологічними змінами.

Тобто кожен п’ятий пацієнт, який пройшов профілактичне обстеження має проблеми зі здоров’ям! 

Конкретно по CHECK-UP «Гормональний фон»:

·         у 8 % випадків виявлена патологія в жіночій репродуктивній системі 

9105 CHECK-UP «Жінки гормональний фон від 30 років» (ФСГ, ЛГ, пролактин)

Приклад: Жінка 38 років Результати досліджень. 

Показники результатів обстежень з рекомендаціями до цього прикладу

Пацієнтка, 38 років, була направлена з профілактичною метою сімейним лікарем м. Одеси на CHECK-UP «Жінки гормональний фон» (ФСГ, ЛГ, Пролактин)

 

При обстеженні у пацієнтки виявлено:

1) ФСГ (фолікулостимулюючий гормон)

1,45 мМОд/мл (Референсні значення: Фолікулярна фаза – 3.03 –8.08)

2) ЛГ (лютеїнезуючий гормон): 32,12 мМОд/мл (Референсні значення: Жінки із нормальним менструальним циклом Фолікулярна фаза – 1.8 – 11.78)

3) Пролактин: в нормі

 

Висновок:

За результатами CHECK-UP сімейний лікар направив пацієнтку на консультацію до лікаря-гінеколога.

Зворотній зв’язок: при проведенні додаткового обстеження пацієнтці був виставлений діагноз  «Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)».

 

 

9105 CHECK-UP «Жінки гормональний фон від 30 років» (ФСГ, ЛГ, пролактин)

Приклад: Жінка 44 роки. Результати досліджень.

 

Показники результатів обстежень з рекомендаціями до цього прикладу

Пацієнтка, 44 роки, була направлена з профілактичною метою сімейним лікарем м. Одеси на CHECK-UP «Жінки гормональний фон» (ФСГ, ЛГ, Пролактин)

При обстеженні у пацієнтки виявлено:

·         ФСГ (фолікулостимулюючий гормон) - в нормі

·         ЛГ (лютеїнезуючий гормон) - в нормі

·         Пролактин - 238,4 нг/мл (референсні значення:Фолікулярна фаза: 4.5 — 33 (Мед. — 12.1)

 

Висновок:

за результатами CHECK-UP сімейний лікар для подальшого обстеження, виставлення діагнозу та лікування направив пацієнтку на консультацію до лікаря-гінеколога, лікаря-невропатолога.

 

Зворотній зв’язок:

при проведенні подальшого обстеження пацієнтці був виставлений діагноз  «Аденома гіпофіза».

 

 

9105 CHECK-UP «Гормональний фон» (ФСГ, ЛГ, пролактин)

Інформація про окремі дослідження

 

ФСГ (фолікулостимулюючий гормон)

Маркер репродуктивного здоров’я, регулятор розвитку оваріальних фолікулів у жінок і сперматогенезу у чоловіків.

 

Виконується на автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Architect I 2000sr «Abbott laboratories», (США).

 

ФСГ є одним із базових тестів у діагностиці патології репродуктивної системи, як у жінок, так і у чоловіків.

 

У жінок фолікулостимулюючий гормон, поряд із лютеїнізуючим гормоном, стимулює ріст і дозрівання фолікула та біосинтез естрогенів у фолікулах.

 

У чоловіків фолікулостимулюючий гормон впливає на ріст та функцію насіннєвих канальців, стимулює сперматогенез (низький рівень гонадотропних гормонів може спричинити азооспермію) та регулює утворення секс-зв’язуючого глобуліну.

 

Підвищення рівня:

первинний гіпогонадизм (разом з рівнем ЛГ) внаслідок первинного ураження гонад, зниження оваріального резерву, синдром виснаження яєчників, пре- та менопауза, аденома гіпофіза, ендометріоїдні кісти яєчників, дисфункціональні маткові кровотечі, ниркова недостатність, куріння, семінома, ектопії (особливо при новоутвореннях легень)

 

Зниження рівня:

гіпогонадотропний гіпогонадизм, вторинна (гіпоталамічна) аменорея, гіперпролактинемія, акромегалія, синдром полікістозних яєчників, гіпофізарний нанізм, голодування, ожиріння, хірургічні втручання, синдром Шихана, хвороба Сіммондса, синдром Денні-Марфана гормон-продукуючі пухлини яєчників

 

 

 

ЛГ (лютеїнезуючий гормон)

Маркер репродуктивного здоров’я, регулятор менструального циклу і утворення статевих гормонів у жінок і стимулятор синтезу тестостерону у чоловіків.

 

Виконується на автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Immulite 2000 «Siemens Healthcare Diagnostics Inc.», (США), автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Architect I 2000sr «Abbott laboratories», (США).

 

У жінок лютеїнізуючий гормон контролює зростання фолікула, стимулює овуляцію, утворення жовтого тіла, регулює синтез і секрецію стероїдних і пептидних гормонів, в першу чергу — прогестерону.

 

У чоловіків ЛГ стимулює утворення тестостерону клітинами Лейдіга і контролює нормальне дозрівання сперматозоїдів. З віком рівень лютеїнізуючого гормону у чоловіків підвищується в міру зниження рівня тестостерону.

 

Підвищення рівня:

гіпергонадотропний гіпогонадизм, синдром передчасного виснаження яєчників. СПКЯ, ендометріоз, синдром Шершевського-Тернера, менопауза (включаючи хірургічну), тестикулярна фемінізація, ураження гонад у чоловіків, базофільна аденома гіпофіза, синдром Клайнфельтера, голодування, спортивні тренування, ниркова недостатність.

 

Зниження рівня:

вторинна (гіпоталамічна) аменорея, недостатність лютеїнової фази, гіперпролактинемія, гіпогонадотропний гіпогонадизм (центральна форма), гіпофізарний нанізм, синдром Шихана, хвороба Сіммондса, синдром Денні-Марфана, синдром полікістозних яєчників (атипова форма), ожиріння, куріння, хірургічні втручання, стрес.

 

 

 

ПЛ (пролактин)

Маркер репродуктивного здоров’я, стимулює проліферацію клітин молочної залози і секрецію молока.

 

Виконується на автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Immulite 2000 «Siemens Healthcare Diagnostics Inc.», (США), автоматичному хемілюмінесцентному аналізаторі Architect I 2000sr «Abbott laboratories», (США).

 

Висока концентрація пролактину в організмі пригнічує утворення гормонів в яєчниках, а також продукцію і секрецію гонадотропних гормонів гіпофіза, що призводить до розвитку гіпогонадизму з відповідною клінічною картиною. Гіперпролактинемія (у чоловіків і жінок) є найбільш поширеною причиною безпліддя.

 

У жінок спостерігається підвищення рівня гормону в період статевого дозрівання і зниження — в період менопаузи. Секреція пролактину має циркадний ритм: підвищується вранці і знижується ввечері. Під час менструального циклу рівень пролактину декілька вище в лютеїнову фазу, ніж в фолікулярну.

 

Пролактин є стресовим гормоном, його зміст зростає при підвищеному навантаженні, перевтомі, стресових ситуаціях, дії несприятливих факторів зовнішнього середовища, зміни часових поясів та інших факторах.

 

Підвищення рівня:

захворювання гіпоталамуса (пухлини, травми, запалення, опромінення), захворювання гіпофіза (пролактинома, аденоми гіпофіза, травми, операції), первинний гіпотиреоз, акромегалія, синдром полікістозних яєчників, недостатність кори надниркових залоз, естрогенпродукуючі пухлини, хронічна ниркова недостатність, цироз печінки, аутоімунні захворювання (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, аутоімунний тиреоїдит), дифузний токсичний зоб, саркоїдоз, туберкульоз, гістіоцитоз Х, оперізуючий лишай, нервова анорексія.

 

 

 

Зниження рівня:

синдром Шихана (апоплексія гіпофіза), справжнє переношування вагітності.

 

 

Лабораторний CHECK-UP – це комплексне лабораторне обстеження, яке дає можливість перевірити  організм  та переконатися, що людина здорова або виявити захворювання до появи перших симптомів.

 

За рекомендацією ВОЗ, CHECK-UP необхідно проходити щороку.

 

Представлені комплекси досліджень створені, відповідно до віку та статі ( з 13 років).

 

Чому варто вибрати лабораторний CHECK-UP:

 

Всі запропоновані комплекси створені на основі офіційних протоколів (європейських, американських), рекомендацій, статей та наукових праць авторитетних світових джерел.

Комплекси створені для обстеження кожної людини.

#Checkup #Check_up #Смартлаб

Коментувати
Коментарі (0)

Читайте також

1 листопада 2023 Алергологія
1 коментарів

Лактозна непереносимість

Лактозна непереносимість (лактазна недостатність) Лактозна непереносимість (лактазна недостатність) — стан, коли організм не може вільно перетравлювати лактозу і цукор, що міститься в молоці і молочних продуктах. Даний стан пов’язано з низькою активністю або не виробленням в організмі лактаз...

expert
17 серпня 2023 Педіатрія
0 коментарів

CHECK-UP — «Діти 0-3 роки»

9100 CHECK-UP «Діти 0-3 роки» (ЗАК, ЗАС, загальний імуноглобулін Е, білірубін загальний, віт.D, зішкріб на ентеробіоз, кал на яйця глист) Інформація про окремі дослідження Загальний аналіз кровіЗагальний аналіз крові — основний, головний скринінговий аналіз, який містить всі форме...

30 жовтня 2023 Check-Up комплекси
0 коментарів

CHECK-UP «Діти 4-12 роки»

Інформація про окремі дослідженняЗагальний аналіз кровіЗагальний аналіз крові — основний, головний скринінговий аналіз, який містить всі формені елементи крові, ШОЕ. Це кількісний і якісний аналіз картини крові. За допомогою загального аналізу крові оцінюють основні функції крові, визначают...

Ви впевнені?
Ми використовуємо файли Cookie для максимальної функціональності сайту. Політика конфіденційності.
Telegram Viber
Online Chat
Замовити дзвінок