0 800 750 070 Дзвінки в межах України безкоштовні
Меню
Ваш населений пункт: Одеса?
ТАК
Від вибраного міста залежить доступність аналізів

Естрадіол (Е2)

Показати всі аналізи
Естрадіол - стероїдний гормон з максимальною естрогенною активністю, що синтезується, в основному, в яєчниках (тека-клітинами фолікулів, жовтим тілом), а також в невеликій кількості в надниркових залозах, плаценті, жировій тканині у жінок і в яєчках, наднирниках, жировій тканині у чоловіків. Контроль секреції здійснюється фолікулостимулюючим гормоном, лютеїнізуючим гормоном, пролактином. У жінок естрадіол визначає формування і розвиток статевої системи і вторинних статевих ознак за жіночим типом, здійснює формування психофізіологічних особливостей жіночої статевої поведінки, впливає на становлення менструального циклу, разом з прогестероном стимулює зростання ендометрія і готує його для імплантації заплідненої яйцеклітини.

Рівень естрадіолу збільшується під час фолікулярної фази менструального циклу в міру зростання і розвитку фолікулів яєчника. У цій стадії естрадіол через негативний зворотний зв`язок з гіпофізом визначає поступове зниження фолікулостимулюючого гормону. В кінці фолікулярної фази відбувається значне збільшення концентрації естрадіолу, зворотній зв`язок стає позитивним, внаслідок якого спостерігається помітне зростання секреції ФСГ і, в значній мірі, - лютеїнізуючого гормону, що викликає овуляцію. Після овуляції рівень естрадіолу помітно знижується, але потім знову починає збільшуватися з утворенням жовтого тіла. В кінці менструального циклу спостерігається значне зниження рівня естрогену до початку наступної фази утворення фолікула. Під час вагітності концентрація естрадіолу в сироватці і плазмі крові наростає до моменту пологів, а після пологів повертається до норми на 4 день. Добові коливання пов`язані з ритмом секреції лютеїнізуючого гормону, максимум припадає на період з 15 до 18 годин, а мінімум - між 24 і 2 годинами. Естрадіол надає виражений вплив на зміст плазматичних білків, в тому числі транспортних, підвищує рівень ГЗСГ, кортикостероїдзв`язуючого глобуліну, ТЗГ, збільшує концентрацію білків, що зв`язують мідь і залізо, ліпопротеїдів високої щільності, збільшує згортання крові, впливає на обмін кісткової тканини, прискорює лінійний зріст у дівчаток, знижує кісткову резорбцію, сприяє затримці натрію і води в організмі. Рівень естрогенів з віком знижується, що є одним з несприятливих факторів для розвитку серцево-судинних захворювань, розвитку остеопорозу. У постменопаузі концентрація естрадіолу знижується до рівня, що спостерігається у чоловіків.

венозна кров


Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування  препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні
дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників  у відділенні.

Рекомендується здавати кров з 7:00 до 10:00 години ранку (не менше 4 годин голодування).
За 3 дні виключити інтенсивні фізичні навантаження.
У день взяття крові, допустимо випити простої води (не мінеральної) без газу.
Кількість води - за потребою організму.
Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин. 

Напередодні дослідження виключити:
  • прийом жирної їжі та алкоголю;
  • емоційні навантаження; помітний вплив на вироблення гормонів надає гострий стрес;
  • теплові впливи (лазня, сауна);
  • за 1 годину до проведення дослідження виключити куріння. 
Не слід здавати кров:
  • під час будь-яких гострих захворювань;
  • в день проведення рентгенографії, КТ, МРТ, інструментального обстеження або фізіотерапевтичних процедур,  крапельниць (ЕКГ та УЗД не є протипоказанням для здавання аналізу крові). 

Спеціальні умови по правилам підготовки
Жінкам: для дослідження репродуктивних гормонів кров необхідно здавати в день менструального циклу,
рекомендований лікарем. Повідомити ці дані при оформленні замовлення.
Орієнтовні дні менструального циклу (МЦ) для здачі крові:

1306 Естрадіол - 5 - 7 або 21 - 23 день циклу 

Загальні правила підготовки

Дітям до 3-х років мінімальний період голодування - 4 години, для немовлят - 2 - 4 години.
Жінкам необхідно здавати в день менструального циклу, рекомендований лікарем. 

Для виконання дослідження з архівного матеріалу необхідно: 

  • оформити заявку в відділенні Смартлаб (або по телефону 0-800 750 070);
  • лабораторія оцінить можливість виконання даного дослідження з архівного матеріалу;
  • відповідь пацієнту нададуть по телефону протягом 5 робочих годин з моменту оформлення заявки;
  • оплатити замовлення необхідно на відділенні Смартлаб протягом 7 календарних днів з моменту оформлення заявки.  

Будь-який біоматеріал на аналіз здається до початку прийому лікарських препаратів (якщо інше не обумовлено з лікарем). Якщо не можна скасувати прийом лікарських препаратів, необхідно обов`язково повідомити про це при оформленні замовлення. При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

АНАЛІЗАТОР:

Автоматичний хемілюмінесцентний аналізатор Architect i2000sr Abbott laboratories, (США)

РЕФЕРЕНСИ:

Параметр Норми
Естрадіол (Е2)Фолікулярна фаза: 21 - 251 Медіана - 54
Середина циклу: 38 - 649 Медіана - 196
Лютеїнова фаза: 21 - 312 Медіана - 99
Постменопауза (які не приймають ГЗТ) - <10 - 28
Постменопауза (приймаючі ГЗТ) - <10 - 144

Вагітні:
1-й трим.: 40 - 3150
2-й трим.: 680 - 16600
3-й трим.: 45 - 33700
Для чоловіків: 11 - 44 Медіана - 23

Діти:
Хлопчики <1 року: <23.43
Хлопчики 1-5 років: <22.88
Хлопчики 5-10 років: <18.80
Хлопчики 10-14 років: <30.79
Хлопчики 14-18 років: <49.59
Дівчатка <1 року: <42.23
Дівчатка 1-5 років: <26.70
Дівчата 5-10 років: <37.60
Дівчата 10-14 років: <96.73

ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ:

інтенсивне фізичне навантаження у нетренованих жінок, значна втрата ваги, дієта з високим вмістом вуглеводів і низьким вмістом жирів, у вегетаріанців, у курців,  вагітних в ранні терміни, синдром Шершевського-Тернера, тестикулярна фемінізація, гіпогонадизм, гіперпролактинемія, гіпофізарний нанізм, недостатність лютеїнової фази, вірильний синдром, хронічне запалення внутрішніх статевих органів, загроза переривання вагітності ендокринного генезу, хронічний простатит.

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ:

персистенція фолікула (гіперестрогенія), ендометріоїдні кісти яєчників, гормоносекретуюча пухлина яєчників, естрогеносекретуюча пухлина яєчок, цироз печінки.

ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ:

анаболічні стероїди, карбамазепін, циметидин, кломифен (в постменопаузі у жінок), кетоконазол (у гіперандрогенних жінок), міфепристон (у пацієнтів з менінгіомою), нафарелін (при підшкірному введенні при синдромі полікістозу яєчників), фенітоїн, тамоксифен, тролеандоміцин, вальпроєва кислота, естрогени (оральні протизаплідні засоби).

ФАКТОРИ ЗНИЖЕННЯ:

аміноглютетимід, бузерелін, хіміотерапевтичні препарати, циметидин, ципротерон, даназол, , епостан, мегестрол, міфепристон (при викидні), моклобемід, нафарелін, нандролон, октреотид, пероральні контрацептиви, правастатин.

показання до призначення:

  • діагностика порушення менструального циклу і фертильності у дорослих жінок (у поєднанні з визначенням гонадотропінів!);
  • ановуляція;
  • гіпогонадизм;
  • порушення статевого дозрівання;
  • аномальні маткові кровотечі;
  • остеопороз у жінок;
  • гірсутизм;
  • безпліддя;
  • передменструальний синдром;
  • оцінка функціонування фетоплацентарного комплексу на ранніх термінах вагітності;
  • ознаки фемінізації у чоловіків.
Естрадіол - стероїдний гормон з максимальною естрогенною активністю, що синтезується, в основному, в яєчниках (тека-клітинами фолікулів, жовтим тілом), а також в невеликій кількості в надниркових залозах, плаценті, жировій тканині у жінок і в яєчках, наднирниках, жировій тканині у чоловіків. Контроль секреції здійснюється фолікулостимулюючим гормоном, лютеїнізуючим гормоном, пролактином. У жінок естрадіол визначає формування і розвиток статевої системи і вторинних статевих ознак за жіночим типом, здійснює формування психофізіологічних особливостей жіночої статевої поведінки, впливає на становлення менструального циклу, разом з прогестероном стимулює зростання ендометрія і готує його для імплантації заплідненої яйцеклітини.

Рівень естрадіолу збільшується під час фолікулярної фази менструального циклу в міру зростання і розвитку фолікулів яєчника. У цій стадії естрадіол через негативний зворотний зв`язок з гіпофізом визначає поступове зниження фолікулостимулюючого гормону. В кінці фолікулярної фази відбувається значне збільшення концентрації естрадіолу, зворотній зв`язок стає позитивним, внаслідок якого спостерігається помітне зростання секреції ФСГ і, в значній мірі, - лютеїнізуючого гормону, що викликає овуляцію. Після овуляції рівень естрадіолу помітно знижується, але потім знову починає збільшуватися з утворенням жовтого тіла. В кінці менструального циклу спостерігається значне зниження рівня естрогену до початку наступної фази утворення фолікула. Під час вагітності концентрація естрадіолу в сироватці і плазмі крові наростає до моменту пологів, а після пологів повертається до норми на 4 день. Добові коливання пов`язані з ритмом секреції лютеїнізуючого гормону, максимум припадає на період з 15 до 18 годин, а мінімум - між 24 і 2 годинами. Естрадіол надає виражений вплив на зміст плазматичних білків, в тому числі транспортних, підвищує рівень ГЗСГ, кортикостероїдзв`язуючого глобуліну, ТЗГ, збільшує концентрацію білків, що зв`язують мідь і залізо, ліпопротеїдів високої щільності, збільшує згортання крові, впливає на обмін кісткової тканини, прискорює лінійний зріст у дівчаток, знижує кісткову резорбцію, сприяє затримці натрію і води в організмі. Рівень естрогенів з віком знижується, що є одним з несприятливих факторів для розвитку серцево-судинних захворювань, розвитку остеопорозу. У постменопаузі концентрація естрадіолу знижується до рівня, що спостерігається у чоловіків.

венозна кров


Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування  препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні
дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників  у відділенні.

Рекомендується здавати кров з 7:00 до 10:00 години ранку (не менше 4 годин голодування).
За 3 дні виключити інтенсивні фізичні навантаження.
У день взяття крові, допустимо випити простої води (не мінеральної) без газу.
Кількість води - за потребою організму.
Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин. 

Напередодні дослідження виключити:
  • прийом жирної їжі та алкоголю;
  • емоційні навантаження; помітний вплив на вироблення гормонів надає гострий стрес;
  • теплові впливи (лазня, сауна);
  • за 1 годину до проведення дослідження виключити куріння. 
Не слід здавати кров:
  • під час будь-яких гострих захворювань;
  • в день проведення рентгенографії, КТ, МРТ, інструментального обстеження або фізіотерапевтичних процедур,  крапельниць (ЕКГ та УЗД не є протипоказанням для здавання аналізу крові). 

Спеціальні умови по правилам підготовки
Жінкам: для дослідження репродуктивних гормонів кров необхідно здавати в день менструального циклу,
рекомендований лікарем. Повідомити ці дані при оформленні замовлення.
Орієнтовні дні менструального циклу (МЦ) для здачі крові:

1306 Естрадіол - 5 - 7 або 21 - 23 день циклу 

Загальні правила підготовки

Дітям до 3-х років мінімальний період голодування - 4 години, для немовлят - 2 - 4 години.
Жінкам необхідно здавати в день менструального циклу, рекомендований лікарем. 

Для виконання дослідження з архівного матеріалу необхідно: 

  • оформити заявку в відділенні Смартлаб (або по телефону 0-800 750 070);
  • лабораторія оцінить можливість виконання даного дослідження з архівного матеріалу;
  • відповідь пацієнту нададуть по телефону протягом 5 робочих годин з моменту оформлення заявки;
  • оплатити замовлення необхідно на відділенні Смартлаб протягом 7 календарних днів з моменту оформлення заявки.  

Будь-який біоматеріал на аналіз здається до початку прийому лікарських препаратів (якщо інше не обумовлено з лікарем). Якщо не можна скасувати прийом лікарських препаратів, необхідно обов`язково повідомити про це при оформленні замовлення. При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

АНАЛІЗАТОР:

Автоматичний хемілюмінесцентний аналізатор Architect i2000sr Abbott laboratories, (США)

РЕФЕРЕНСИ:

Параметр Норми
Естрадіол (Е2)Фолікулярна фаза: 21 - 251 Медіана - 54
Середина циклу: 38 - 649 Медіана - 196
Лютеїнова фаза: 21 - 312 Медіана - 99
Постменопауза (які не приймають ГЗТ) - <10 - 28
Постменопауза (приймаючі ГЗТ) - <10 - 144

Вагітні:
1-й трим.: 40 - 3150
2-й трим.: 680 - 16600
3-й трим.: 45 - 33700
Для чоловіків: 11 - 44 Медіана - 23

Діти:
Хлопчики <1 року: <23.43
Хлопчики 1-5 років: <22.88
Хлопчики 5-10 років: <18.80
Хлопчики 10-14 років: <30.79
Хлопчики 14-18 років: <49.59
Дівчатка <1 року: <42.23
Дівчатка 1-5 років: <26.70
Дівчата 5-10 років: <37.60
Дівчата 10-14 років: <96.73

ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ:

інтенсивне фізичне навантаження у нетренованих жінок, значна втрата ваги, дієта з високим вмістом вуглеводів і низьким вмістом жирів, у вегетаріанців, у курців,  вагітних в ранні терміни, синдром Шершевського-Тернера, тестикулярна фемінізація, гіпогонадизм, гіперпролактинемія, гіпофізарний нанізм, недостатність лютеїнової фази, вірильний синдром, хронічне запалення внутрішніх статевих органів, загроза переривання вагітності ендокринного генезу, хронічний простатит.

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ:

персистенція фолікула (гіперестрогенія), ендометріоїдні кісти яєчників, гормоносекретуюча пухлина яєчників, естрогеносекретуюча пухлина яєчок, цироз печінки.

ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ:

анаболічні стероїди, карбамазепін, циметидин, кломифен (в постменопаузі у жінок), кетоконазол (у гіперандрогенних жінок), міфепристон (у пацієнтів з менінгіомою), нафарелін (при підшкірному введенні при синдромі полікістозу яєчників), фенітоїн, тамоксифен, тролеандоміцин, вальпроєва кислота, естрогени (оральні протизаплідні засоби).

ФАКТОРИ ЗНИЖЕННЯ:

аміноглютетимід, бузерелін, хіміотерапевтичні препарати, циметидин, ципротерон, даназол, , епостан, мегестрол, міфепристон (при викидні), моклобемід, нафарелін, нандролон, октреотид, пероральні контрацептиви, правастатин.

показання до призначення:

  • діагностика порушення менструального циклу і фертильності у дорослих жінок (у поєднанні з визначенням гонадотропінів!);
  • ановуляція;
  • гіпогонадизм;
  • порушення статевого дозрівання;
  • аномальні маткові кровотечі;
  • остеопороз у жінок;
  • гірсутизм;
  • безпліддя;
  • передменструальний синдром;
  • оцінка функціонування фетоплацентарного комплексу на ранніх термінах вагітності;
  • ознаки фемінізації у чоловіків.

Дослідження входить до складу

Інші аналізи цієї підкатегорії

Ви впевнені?
Ми використовуємо файли Cookie для максимальної функціональності сайту. Політика конфіденційності.
Telegram Viber
Online Chat
Замовити дзвінок