ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis, якісне визначення (чутлив. набору від 500 копій/мл) (еякулят)
Показати всі аналізиХламідії представляють собою групу облігатних внутрішньоклітинних паразитів, всі вони подібні за морфологічними ознаками, мають загальний груповий антиген і розмножуються в цитоплазмі організму-господаря, проходячи певні стадії розвитку. Chlamydia trachomatis є на даний момент найбільш поширеним у світі збудником ІПСШ, особливо серед людей молодого віку. У жінок Chlamydia trachomatis викликає цервіцити, уретрити, запальні захворювання органів малого таза, проктити.
З огляду на високий відсоток безсимптомних форм (до 90%), процес часто набуває хронічного перебігу і розвиваються ускладнення (сальпінгіти, аднексити, ендометрити, позаматкова вагітність), які призводять до безпліддя. Це визначає необхідність виключення інфікування не тільки у випадках яскравих клінічних проявів, а й у всіх випадках безпліддя. У чоловіків Chlamydia trachomatis викликає негонококові уретрити, епідидиміти, проктити. У новонароджених дітей інфікування при проходженні по родових шляхах може привести до розвитку клініки кон`юнктивіту або пневмонії в перші тижні життя. Крім того до клінічних проявів хламідійної інфекції, викликаної Chlamydia trachomatis, відносяться офтальмологічні захворювання (трахома, кон`юнктивіт), венерична лімфогранульома (клініка уретриту з гнійним пахових лімфаденітом), синдром Рейтера (тріада: уретрит, кон`юнктивіт, артрит), рідше зустрічаються захворювання верхніх дихальних шляхів, ендокардити, перигепатити.
Виявлення Chlamydia trachomatis методом ПЛР визнано найбільш чутливим і специфічним методом виявлення збудника, що дозволяє поставити етіологічний діагноз захворювання і призначити етіотропне лікування. З огляду на те, що даний збудник відноситься до дійсних патогенів, достовірним для постановки діагнозу є ПЛР в якісному форматі видачі результату. Однак для забезпечення ефективності виявлення збудника методом ПЛР, необхідно особливу увагу звертати на вибір біологічного матеріалу та дотримання правил підготовки до взяття матеріалу.Хламідії представляють собою групу облігатних внутрішньоклітинних паразитів, всі вони подібні за морфологічними ознаками, мають загальний груповий антиген і розмножуються в цитоплазмі організму-господаря, проходячи певні стадії розвитку. Chlamydia trachomatis є на даний момент найбільш поширеним у світі збудником ІПСШ, особливо серед людей молодого віку. У жінок Chlamydia trachomatis викликає цервіцити, уретрити, запальні захворювання органів малого таза, проктити. З огляду на високий відсоток безсимптомних форм (до 90%), процес часто набуває хронічного перебігу і розвиваються ускладнення (сальпінгіти, аднексити, ендометрити, позаматкова вагітність), які призводять до безпліддя. Це визначає необхідність виключення інфікування не тільки у випадках яскравих клінічних проявів, а й у всіх випадках безпліддя. У чоловіків Chlamydia trachomatis викликає негонококові уретрити, епідидиміти, проктити. У новонароджених дітей інфікування при проходженні по родових шляхах може привести до розвитку клініки кон`юнктивіту або пневмонії в перші тижні життя. Крім того до клінічних проявів хламідійної інфекції, викликаної Chlamydia trachomatis, відносяться офтальмологічні захворювання (трахома, кон`юнктивіт), венерична лімфогранулёма (клініка уретриту з гнійним пахових лімфаденітом), синдром Рейтера (тріада: уретрит, кон`юнктивіт, артрит), рідше зустрічаються захворювання верхніх дихальних шляхів, ендокардити, перигепатити.Виявлення Chlamydia trachomatis методом ПЛР визнано найбільш чутливим і специфічним методом виявлення збудника, що дозволяє поставити етіологічний діагноз захворювання і призначити етіотропне лікування. З огляду на, що даний збудник відноситься до дійсних патогенів, достовірним для постановки діагнозу є ПЛР в якісному форматі видачі результату. Однак для забезпечення ефективності виявлення збудника методом ПЛР необхідно особливу увагу звертати на вибір біологічного матеріалу та дотримання правил підготовки до взяття матеріалу.
еякулят
Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати еякулят в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.
Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників у відділенні.
Дане дослідження оформлюється тільки з приносного біоматеріалу.
Правила збору еякуляту:
- Безпосередньо перед збором матеріалу помочитися, зробити ретельний туалет зовнішнього отвору сечовипускального каналу теплою водою з милом.
- Збір еякуляту робити шляхом мастурбації, не торкаючись стінок контейнера.
Перед збором матеріалу необхідно:
- утриматися від статевого контакту не менше 2-3 х днів;
- за 7 днів припинити вживання алкоголю;
- за 7 днів вилучити вплив підвищеної температури (лазня, сауна). .
Не допускається:
- збирати еякулят в презерватив (мастило презерватива впливає на рухливість сперматозоїдів);
- використовувати для отримання сперми перерваний статевий акт;
- використовувати при мастурбації крем, вазелін та ін.
- Взяття матеріалу здійснюється до початку прийому антибактеріальних, противірусних та імуномодулюючих препаратів синтетичного і рослинного походження або через 7 днів після їх відміни.
- Важливо! Скасування або прийом лікарських препаратів обговорюється з лікарем в кожному індивідуальному випадку.
- Максимально допустимий час доставки матеріалу, необхідно уточнити у відділенні Смартлаб (частина відділень приймає еякулят строго до певного часу).
- Біологічний матеріал, набраний в стерильну ємність (стерильний пластиковий стаканчик), необхідно доставити у відділення лабораторії протягом 1-2 годин.
- При неможливості доставити матеріал протягом цього часу, транспортний контейнер необхідно зберігати в холодильнику, при температурі +4 °C, не більше 2 - х годин.
АНАЛІЗАТОР:
Rotor-Gene 6000 Corbett Research, (Австралія)РЕФЕРЕНСИ:
Параметр | Норми |
---|---|
ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis, якісне визначення (чутлив. набору від 500 копій/мл) | Не виявлено |
ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ:
відсутність Chlamydia trachomatis в біоматеріалі.ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ:
хламідіоз, викликаний Chlamydia trachomatis.показання до призначення:
- діагностика хламідіозу;
- запальні захворювання сечостатевої системи (уретрит, простатит, епідидиміт).
Хламідії представляють собою групу облігатних внутрішньоклітинних паразитів, всі вони подібні за морфологічними ознаками, мають загальний груповий антиген і розмножуються в цитоплазмі організму-господаря, проходячи певні стадії розвитку. Chlamydia trachomatis є на даний момент найбільш поширеним у світі збудником ІПСШ, особливо серед людей молодого віку. У жінок Chlamydia trachomatis викликає цервіцити, уретрити, запальні захворювання органів малого таза, проктити.
З огляду на високий відсоток безсимптомних форм (до 90%), процес часто набуває хронічного перебігу і розвиваються ускладнення (сальпінгіти, аднексити, ендометрити, позаматкова вагітність), які призводять до безпліддя. Це визначає необхідність виключення інфікування не тільки у випадках яскравих клінічних проявів, а й у всіх випадках безпліддя. У чоловіків Chlamydia trachomatis викликає негонококові уретрити, епідидиміти, проктити. У новонароджених дітей інфікування при проходженні по родових шляхах може привести до розвитку клініки кон`юнктивіту або пневмонії в перші тижні життя. Крім того до клінічних проявів хламідійної інфекції, викликаної Chlamydia trachomatis, відносяться офтальмологічні захворювання (трахома, кон`юнктивіт), венерична лімфогранульома (клініка уретриту з гнійним пахових лімфаденітом), синдром Рейтера (тріада: уретрит, кон`юнктивіт, артрит), рідше зустрічаються захворювання верхніх дихальних шляхів, ендокардити, перигепатити.
Виявлення Chlamydia trachomatis методом ПЛР визнано найбільш чутливим і специфічним методом виявлення збудника, що дозволяє поставити етіологічний діагноз захворювання і призначити етіотропне лікування. З огляду на те, що даний збудник відноситься до дійсних патогенів, достовірним для постановки діагнозу є ПЛР в якісному форматі видачі результату. Однак для забезпечення ефективності виявлення збудника методом ПЛР, необхідно особливу увагу звертати на вибір біологічного матеріалу та дотримання правил підготовки до взяття матеріалу.Хламідії представляють собою групу облігатних внутрішньоклітинних паразитів, всі вони подібні за морфологічними ознаками, мають загальний груповий антиген і розмножуються в цитоплазмі організму-господаря, проходячи певні стадії розвитку. Chlamydia trachomatis є на даний момент найбільш поширеним у світі збудником ІПСШ, особливо серед людей молодого віку. У жінок Chlamydia trachomatis викликає цервіцити, уретрити, запальні захворювання органів малого таза, проктити. З огляду на високий відсоток безсимптомних форм (до 90%), процес часто набуває хронічного перебігу і розвиваються ускладнення (сальпінгіти, аднексити, ендометрити, позаматкова вагітність), які призводять до безпліддя. Це визначає необхідність виключення інфікування не тільки у випадках яскравих клінічних проявів, а й у всіх випадках безпліддя. У чоловіків Chlamydia trachomatis викликає негонококові уретрити, епідидиміти, проктити. У новонароджених дітей інфікування при проходженні по родових шляхах може привести до розвитку клініки кон`юнктивіту або пневмонії в перші тижні життя. Крім того до клінічних проявів хламідійної інфекції, викликаної Chlamydia trachomatis, відносяться офтальмологічні захворювання (трахома, кон`юнктивіт), венерична лімфогранулёма (клініка уретриту з гнійним пахових лімфаденітом), синдром Рейтера (тріада: уретрит, кон`юнктивіт, артрит), рідше зустрічаються захворювання верхніх дихальних шляхів, ендокардити, перигепатити.Виявлення Chlamydia trachomatis методом ПЛР визнано найбільш чутливим і специфічним методом виявлення збудника, що дозволяє поставити етіологічний діагноз захворювання і призначити етіотропне лікування. З огляду на, що даний збудник відноситься до дійсних патогенів, достовірним для постановки діагнозу є ПЛР в якісному форматі видачі результату. Однак для забезпечення ефективності виявлення збудника методом ПЛР необхідно особливу увагу звертати на вибір біологічного матеріалу та дотримання правил підготовки до взяття матеріалу.
еякулят
Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати еякулят в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.
Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників у відділенні.
Дане дослідження оформлюється тільки з приносного біоматеріалу.
Правила збору еякуляту:
- Безпосередньо перед збором матеріалу помочитися, зробити ретельний туалет зовнішнього отвору сечовипускального каналу теплою водою з милом.
- Збір еякуляту робити шляхом мастурбації, не торкаючись стінок контейнера.
Перед збором матеріалу необхідно:
- утриматися від статевого контакту не менше 2-3 х днів;
- за 7 днів припинити вживання алкоголю;
- за 7 днів вилучити вплив підвищеної температури (лазня, сауна). .
Не допускається:
- збирати еякулят в презерватив (мастило презерватива впливає на рухливість сперматозоїдів);
- використовувати для отримання сперми перерваний статевий акт;
- використовувати при мастурбації крем, вазелін та ін.
- Взяття матеріалу здійснюється до початку прийому антибактеріальних, противірусних та імуномодулюючих препаратів синтетичного і рослинного походження або через 7 днів після їх відміни.
- Важливо! Скасування або прийом лікарських препаратів обговорюється з лікарем в кожному індивідуальному випадку.
- Максимально допустимий час доставки матеріалу, необхідно уточнити у відділенні Смартлаб (частина відділень приймає еякулят строго до певного часу).
- Біологічний матеріал, набраний в стерильну ємність (стерильний пластиковий стаканчик), необхідно доставити у відділення лабораторії протягом 1-2 годин.
- При неможливості доставити матеріал протягом цього часу, транспортний контейнер необхідно зберігати в холодильнику, при температурі +4 °C, не більше 2 - х годин.
АНАЛІЗАТОР:
Rotor-Gene 6000 Corbett Research, (Австралія)РЕФЕРЕНСИ:
Параметр | Норми |
---|---|
ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis, якісне визначення (чутлив. набору від 500 копій/мл) | Не виявлено |
ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ:
відсутність Chlamydia trachomatis в біоматеріалі.ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ:
хламідіоз, викликаний Chlamydia trachomatis.показання до призначення:
- діагностика хламідіозу;
- запальні захворювання сечостатевої системи (уретрит, простатит, епідидиміт).
Дослідження входить до складу
Інші аналізи цієї підкатегорії
Антитіла IgA до Chlamydia trachomatis
Маркер гострої стадії хламідіозу
Антитіла IgG до Chlamydia pneumoniae
Серологічний маркер імунної пам`яті до Chlamydia pneumoniae
Антитіла IgG до Chlamydia trachomatis
Серологічний маркер імунної пам`яті до Chlamydia trachomatis
ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis, якісне визначення (чутлив. набору від 500 копій/мл) (р/г зішкріб)
Маркер наявності збудника Chlamydia trachomatis в біоматеріалі
ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis, якісне визначення (чутлив. набору від 500 копій/мл) (кон`юнктиви)
Маркер наявності збудника Chlamydia trachomatis в біоматеріалі
ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis, якісне визначення (чутлив. набору від 500 копій/мл) (сеча)
Маркер наявності збудника Chlamydia trachomatis в біоматеріалі
ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis, якісне визначення (чутлив. набору від 500 копій/мл) (секрет передміхурової залози) (взяття біоматеріалу виконується лікарем)
Маркер наявності збудника Chlamydia trachomatis в біоматеріалі
ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis (якісне визначення)(чутлив. набору від 500 копій/мл) (урогенітальний зішкріб)
Маркер наявності збудника Chlamydia trachomatis в біоматеріалі
ПЛР ДНК Chlamydia trachomatis, кількісне визначення (у/г зішкріб)(чутлив. набору від 500 копій/мл)
Маркер наявності збудника Chlamydia trachomatis в біоматеріалу в кількісному еквіваленті
Антитіла IgМ до Chlamydia trachomatis (якісне визначення)
Маркер гострої стадії хламідіозу
Дякуємо за Ваш коментар! Він буде опублікований відразу після перевірки*
*Це необхідно для уникнення некоректних висловлювань, шахрайських повідомлень, образ. Ми стежимо за безпекою наших читачів.