0 800 750 070 Дзвінки в межах України безкоштовні
Меню
Ваш населений пункт: Одеса?
ТАК
Від вибраного міста залежить доступність аналізів

ПЛР виявлення вірусів Epstein-Barr, Cytomegalovirus, герпесу 6 типу (EBV, CMV, HHV6), якісне визначення (чутл. набору від 1*10^3 копій/мл= 1000 копій/мл) (плазма)

Показати всі аналізи
Вірус герпесу людини 4 типу (ВГЧ-IV), вірус Епштейна-Барр є збудником інфекційного мононуклеозу, його етіологічна роль також відома при лімфомі Беркітта, назофарингеальної карциноме, лімфопроліферативного синдромі, пов`язаних з X-хромосомою. Являє собою лімфотропний, ДНК-геномний вірус, має 4 основних антигену: ранній антиген (early antigen - ЕА), капсидний антиген (viral capcide antigen - VCA), мембранний антиген (membrane antigen - MA); нуклеарний антиген (nuclea antigen -NA). Кожен з них утворюється в певній послідовності і індукує синтез відповідних антитіл. Діагностика інфекційного мононуклеозу ґрунтується на клінічній картині, характерних змінах в клінічному аналізі крові. Але гематологічні зміни, які розвиваються при інфекційному мононуклеозі, можуть спостерігатися і при цитомегаловірусної інфекції, токсоплазмозі, гострих респіраторних вірусних захворюваннях, вітряної віспи, кору, інфекційних гепатитах та інших захворюваннях. Тому для постановки діагнозу доцільно проведення ПЛР - діагностики, імунологічних досліджень. Визначення ВЕБ методом ПЛР дозволяє визначити ДНК вірусу в різних біологічних матеріалах (букальний, ротоглотковий, урогенітальний зіскрібки, кров, сеча, слина, ліквор). Виявлення ДНК вірусу Епштейна-Барр в досліджуваному матеріалі вказує на етіологічну роль вірусу в розвитку захворювання при наявності відповідної клінічної картини. Однак у зв`язку з можливою тривалою персистенцією вірусу в організмі, оцінити його роль в розвитку захворювання не завжди можливо.

Цитомегаловірусна інфекція - широко поширена вірусна інфекція. Збудник - цитомегаловірус (ЦМВ), є ДНК-вірус, відноситься до сімейства Herpesviridae. Після закінчення гострого періоду інфекція найчастіше переходить в латентну форму, з якої може реактивувати. Первинна ЦМВ-інфекція, вроджена ЦМВ-інфекція становить небезпеку при різних імунодефіцитних станах і вагітності, при цьому виникає ризик внутрішньоутробного зараження плода. Серед різноманітних варіантів перебігу ЦМВ-інфекції переважають субклінічні форми і латентне вірусоносійство. Клінічно вираженою інфекція стає в умовах імунодефіциту. Первинне інфікування цитомегаловірусом під час вагітності в 40-50% випадків призводить до інфікування плода, тоді як при реактивації - тільки в 1% (за різними даними до 8%). При цьому внутрішньоутробне інфікування плода може відбутися в будь-який період вагітності при первинному інфікуванні вагітної і при реактивації хронічної інфекції. Найбільший ризик інфікування для дитини - в третьому триместрі. Важкі ураження плода при реактивації практично не зустрічаються. У 90-95% новонароджених вроджена цитомегаловірусна інфекція протікає безсимптомно і не викликає розвитку вад розвитку. Лабораторна діагностика цитомегаловірусної інфекції грунтується на виявленні імунологічних маркерів (IgМ, IgG і авідності IgG) і визначення методом ПЛР вірусу в різних біологічних рідинах. ПЛР дозволяє виявити збудник в досліджуваному матеріалі. При цьому необхідно вибирати біологічний матеріал з урахуванням стадії інфекційного процесу (це визначає можливість виявлення даного збудника в даному біологічному матеріалі), клінічних проявів, діагностичних цілей лабораторного обстеження. Найбільш поширеним матеріалом для ПЛР є кров, проте необхідно враховувати, що збудник не постійно знаходиться в крові, тільки в стадії віремії, тому негативний результат не завжди виключає наявність інфекції, потрібне додаткове тестування іншого біологічного матеріалу, в якому збудник може персистувати. ПЛР-дослідження (якісне визначення) може бути використано для встановлення факту наявності вірусу в досліджуваному матеріалі (встановлення етіології клінічних проявів, виявлення персистенції вірусу, контагіозності людини - виділення вірусу з різними біологічними рідинами).

Вірус герпесу VI типу - ДНК-вірус, який має 2 основних субтипів. Ймовірно участь ВГЛ-VI типу в розвитку лімфогранулематозу, злоякісної клітинної лімфоми, саркоїдозу, синдрому Шегрена, хвороби Крона. Виявлено причетність цього вірусу до розвитку гострих гепатитів у дорослих і дітей, в тому числі з фульмінантним перебігом і швидким летальним результатом. Є дані, що субтип HHV - 6 A - вражає переважно нервову тканину, припускають, що він відіграє провідну роль у розвитку розсіяного склерозу, а субтип HHV- 6 B - викликає лихоманку з краснухоподібними  висипами, синдром хронічної втоми, неврит зорового нерва, епілепсію. Дослідження для виявлення збудника герпесвірусної інфекції 6 типу проводиться за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції для визначення генетичного матеріалу (ДНК) вірусу в зразку. Матеріалом дослідження можуть бути кров, сеча, зішкріб зі слизових, слина, ліквор.

 

Венозна кров


Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування  препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.
Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників  у відділенні.

Припустимо здавати кров протягом дня натще (не менше 4 годин голодування).
За 3 дні виключити інтенсивні фізичні навантаження.
У день взяття крові, допустимо випити простої води (не мінеральної) без газу.
Кількість води - за потребою організму.
Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин. 

Напередодні дослідження виключити:
  • прийом жирної їжі та алкоголю;
  • емоційні навантаження і стрес; 
  • теплові впливи (лазня, сауна); 
  • за 1 годину до проведення дослідження виключити куріння. 
Не слід здавати кров:
  • в день проведення рентгенографії, КТ, МРТ, інструментального обстеження або фізіотерапевтичних процедур крапельниць (ЕКГ, УЗД  не є протипоказанням для здачі аналізу крові). 
Лікарські засоби:

Рекомендовано проводити дослідження до прийому противірусних та імуномодулюючих препаратів синтетичного і рослинного походження або через 7 днів після їх відміни.  

Загальні правила підготовки:

  • Дітям до 3-х років мінімальний період голодування - 4 години, для немовлят - 2 - 4 години
  • Жінкам необхідно здавати в день менструального циклу, рекомендований лікарем. 
Для виконання дослідження з архівного матеріалу необхідно:
  • оформити заявку в відділенні Смартлаб (або по телефону 0-800 750 070);
  • лабораторія оцінить можливість виконання даного дослідження з архівного матеріалу; 
  • відповідь пацієнту нададуть по телефону протягом 5 робочих годин з моменту оформлення заявки; 
  • оплатити замовлення необхідно на відділенні Смартлаб протягом 7 календарних днів з моменту оформлення заявки. 
З цим дослідженням можна здати:
  • Діагностика урогенітальних інфекцій (ІФА)
  • Синдромна діагностика інфекційних захворювань (РНІФ)
  • Генетичні дослідження
  • Діагностика алергічних захворювань
  • Бактеріологічні дослідження
  • Інші інфекції і паразити 

Будь-який біоматеріал на аналіз здається до початку прийому лікарських препаратів (якщо інше не обумовлено з лікарем). Якщо не можна скасувати прийом лікарських препаратів, необхідно обов`язково повідомити про це при оформленні замовлення. При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

АНАЛІЗАТОР:

CFX96 Touch (Bio-Rad, США)

РЕФЕРЕНСИ:

Параметр Норми
ПЛР-ДНК вірус Епштейн-Барр (EBV), якісне визначення (чутл. набору від 1*10^3 копій/мл= 1000 копій/мл)(плазма)Не виявлено
ПЛР-ДНК цитомегаловірусу (CMV), якісне визначення (чутл. набору від 1*10^3 копій/мл= 1000 копій/мл)(плазма)Не виявлено
ПЛР-ДНК герпесу 6 типу (HHV6), якісне визначення (чутл. набору від 1*10^3 копій/мл= 1000 копій/мл)(плазма)Не виявлено

ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ:

відсутність ДНК ВЕБ-інфекції в біологічному матеріалі, відсутність ДНК цитомегаловірусу в біологічному матеріалі, відсутність ДНК вірусу герпесу 6 типу в біологічному матеріалі. 

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ:

наявність ДНК ВЕБ-інфекції в біологічному матеріалі, наявність ДНК цитомегаловірусу в біологічному матеріалі, наявність ДНК вірусу герпесу 6 типу в біологічному матеріалі. 

показання до призначення:

  • встановлення етіологічного фактора при станах, клінічно схожих з проявами ВЕБ - інфекції, СMV- інфекції, вірус герпесу VI типу;
  • діагностика, диференціальна діагностика ВЕБ - інфекції, СMV- інфекції, віруса герпесу VI типу;
  • діагностика  вірус-асоційованих захворювань у ВІЛ-інфікованих і при інших імунодефіцитних станах;
  • контроль персистенції і виділення вірусу;
  • оцінка контагіозності людини - виявлення виділення вірусу з різних біологічних рідин.

 

Вірус герпесу людини 4 типу (ВГЧ-IV), вірус Епштейна-Барр є збудником інфекційного мононуклеозу, його етіологічна роль також відома при лімфомі Беркітта, назофарингеальної карциноме, лімфопроліферативного синдромі, пов`язаних з X-хромосомою. Являє собою лімфотропний, ДНК-геномний вірус, має 4 основних антигену: ранній антиген (early antigen - ЕА), капсидний антиген (viral capcide antigen - VCA), мембранний антиген (membrane antigen - MA); нуклеарний антиген (nuclea antigen -NA). Кожен з них утворюється в певній послідовності і індукує синтез відповідних антитіл. Діагностика інфекційного мононуклеозу ґрунтується на клінічній картині, характерних змінах в клінічному аналізі крові. Але гематологічні зміни, які розвиваються при інфекційному мононуклеозі, можуть спостерігатися і при цитомегаловірусної інфекції, токсоплазмозі, гострих респіраторних вірусних захворюваннях, вітряної віспи, кору, інфекційних гепатитах та інших захворюваннях. Тому для постановки діагнозу доцільно проведення ПЛР - діагностики, імунологічних досліджень. Визначення ВЕБ методом ПЛР дозволяє визначити ДНК вірусу в різних біологічних матеріалах (букальний, ротоглотковий, урогенітальний зіскрібки, кров, сеча, слина, ліквор). Виявлення ДНК вірусу Епштейна-Барр в досліджуваному матеріалі вказує на етіологічну роль вірусу в розвитку захворювання при наявності відповідної клінічної картини. Однак у зв`язку з можливою тривалою персистенцією вірусу в організмі, оцінити його роль в розвитку захворювання не завжди можливо.

Цитомегаловірусна інфекція - широко поширена вірусна інфекція. Збудник - цитомегаловірус (ЦМВ), є ДНК-вірус, відноситься до сімейства Herpesviridae. Після закінчення гострого періоду інфекція найчастіше переходить в латентну форму, з якої може реактивувати. Первинна ЦМВ-інфекція, вроджена ЦМВ-інфекція становить небезпеку при різних імунодефіцитних станах і вагітності, при цьому виникає ризик внутрішньоутробного зараження плода. Серед різноманітних варіантів перебігу ЦМВ-інфекції переважають субклінічні форми і латентне вірусоносійство. Клінічно вираженою інфекція стає в умовах імунодефіциту. Первинне інфікування цитомегаловірусом під час вагітності в 40-50% випадків призводить до інфікування плода, тоді як при реактивації - тільки в 1% (за різними даними до 8%). При цьому внутрішньоутробне інфікування плода може відбутися в будь-який період вагітності при первинному інфікуванні вагітної і при реактивації хронічної інфекції. Найбільший ризик інфікування для дитини - в третьому триместрі. Важкі ураження плода при реактивації практично не зустрічаються. У 90-95% новонароджених вроджена цитомегаловірусна інфекція протікає безсимптомно і не викликає розвитку вад розвитку. Лабораторна діагностика цитомегаловірусної інфекції грунтується на виявленні імунологічних маркерів (IgМ, IgG і авідності IgG) і визначення методом ПЛР вірусу в різних біологічних рідинах. ПЛР дозволяє виявити збудник в досліджуваному матеріалі. При цьому необхідно вибирати біологічний матеріал з урахуванням стадії інфекційного процесу (це визначає можливість виявлення даного збудника в даному біологічному матеріалі), клінічних проявів, діагностичних цілей лабораторного обстеження. Найбільш поширеним матеріалом для ПЛР є кров, проте необхідно враховувати, що збудник не постійно знаходиться в крові, тільки в стадії віремії, тому негативний результат не завжди виключає наявність інфекції, потрібне додаткове тестування іншого біологічного матеріалу, в якому збудник може персистувати. ПЛР-дослідження (якісне визначення) може бути використано для встановлення факту наявності вірусу в досліджуваному матеріалі (встановлення етіології клінічних проявів, виявлення персистенції вірусу, контагіозності людини - виділення вірусу з різними біологічними рідинами).

Вірус герпесу VI типу - ДНК-вірус, який має 2 основних субтипів. Ймовірно участь ВГЛ-VI типу в розвитку лімфогранулематозу, злоякісної клітинної лімфоми, саркоїдозу, синдрому Шегрена, хвороби Крона. Виявлено причетність цього вірусу до розвитку гострих гепатитів у дорослих і дітей, в тому числі з фульмінантним перебігом і швидким летальним результатом. Є дані, що субтип HHV - 6 A - вражає переважно нервову тканину, припускають, що він відіграє провідну роль у розвитку розсіяного склерозу, а субтип HHV- 6 B - викликає лихоманку з краснухоподібними  висипами, синдром хронічної втоми, неврит зорового нерва, епілепсію. Дослідження для виявлення збудника герпесвірусної інфекції 6 типу проводиться за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції для визначення генетичного матеріалу (ДНК) вірусу в зразку. Матеріалом дослідження можуть бути кров, сеча, зішкріб зі слизових, слина, ліквор.

 

Венозна кров


Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування  препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.
Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників  у відділенні.

Припустимо здавати кров протягом дня натще (не менше 4 годин голодування).
За 3 дні виключити інтенсивні фізичні навантаження.
У день взяття крові, допустимо випити простої води (не мінеральної) без газу.
Кількість води - за потребою організму.
Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин. 

Напередодні дослідження виключити:
  • прийом жирної їжі та алкоголю;
  • емоційні навантаження і стрес; 
  • теплові впливи (лазня, сауна); 
  • за 1 годину до проведення дослідження виключити куріння. 
Не слід здавати кров:
  • в день проведення рентгенографії, КТ, МРТ, інструментального обстеження або фізіотерапевтичних процедур крапельниць (ЕКГ, УЗД  не є протипоказанням для здачі аналізу крові). 
Лікарські засоби:

Рекомендовано проводити дослідження до прийому противірусних та імуномодулюючих препаратів синтетичного і рослинного походження або через 7 днів після їх відміни.  

Загальні правила підготовки:

  • Дітям до 3-х років мінімальний період голодування - 4 години, для немовлят - 2 - 4 години
  • Жінкам необхідно здавати в день менструального циклу, рекомендований лікарем. 
Для виконання дослідження з архівного матеріалу необхідно:
  • оформити заявку в відділенні Смартлаб (або по телефону 0-800 750 070);
  • лабораторія оцінить можливість виконання даного дослідження з архівного матеріалу; 
  • відповідь пацієнту нададуть по телефону протягом 5 робочих годин з моменту оформлення заявки; 
  • оплатити замовлення необхідно на відділенні Смартлаб протягом 7 календарних днів з моменту оформлення заявки. 
З цим дослідженням можна здати:
  • Діагностика урогенітальних інфекцій (ІФА)
  • Синдромна діагностика інфекційних захворювань (РНІФ)
  • Генетичні дослідження
  • Діагностика алергічних захворювань
  • Бактеріологічні дослідження
  • Інші інфекції і паразити 

Будь-який біоматеріал на аналіз здається до початку прийому лікарських препаратів (якщо інше не обумовлено з лікарем). Якщо не можна скасувати прийом лікарських препаратів, необхідно обов`язково повідомити про це при оформленні замовлення. При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

АНАЛІЗАТОР:

CFX96 Touch (Bio-Rad, США)

РЕФЕРЕНСИ:

Параметр Норми
ПЛР-ДНК вірус Епштейн-Барр (EBV), якісне визначення (чутл. набору від 1*10^3 копій/мл= 1000 копій/мл)(плазма)Не виявлено
ПЛР-ДНК цитомегаловірусу (CMV), якісне визначення (чутл. набору від 1*10^3 копій/мл= 1000 копій/мл)(плазма)Не виявлено
ПЛР-ДНК герпесу 6 типу (HHV6), якісне визначення (чутл. набору від 1*10^3 копій/мл= 1000 копій/мл)(плазма)Не виявлено

ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ:

відсутність ДНК ВЕБ-інфекції в біологічному матеріалі, відсутність ДНК цитомегаловірусу в біологічному матеріалі, відсутність ДНК вірусу герпесу 6 типу в біологічному матеріалі. 

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ:

наявність ДНК ВЕБ-інфекції в біологічному матеріалі, наявність ДНК цитомегаловірусу в біологічному матеріалі, наявність ДНК вірусу герпесу 6 типу в біологічному матеріалі. 

показання до призначення:

  • встановлення етіологічного фактора при станах, клінічно схожих з проявами ВЕБ - інфекції, СMV- інфекції, вірус герпесу VI типу;
  • діагностика, диференціальна діагностика ВЕБ - інфекції, СMV- інфекції, віруса герпесу VI типу;
  • діагностика  вірус-асоційованих захворювань у ВІЛ-інфікованих і при інших імунодефіцитних станах;
  • контроль персистенції і виділення вірусу;
  • оцінка контагіозності людини - виявлення виділення вірусу з різних біологічних рідин.

 

Інші аналізи цієї підкатегорії

Ви впевнені?
Ми використовуємо файли Cookie для максимальної функціональності сайту. Політика конфіденційності.
Telegram Viber
Online Chat
Замовити дзвінок