0 800 750 070 Дзвінки в межах України безкоштовні
Меню
Ваш населений пункт: Одеса?
Від вибраного міста залежить доступність аналізів

Вітамін D загальний (25-OH)(D2+D3)

Показати всі аналізи
Вітаміном D називають кілька жиророзчинних речовин - D2 (ергокальциферол) і D3 (холекальциферол), 1,25 (ОН) 2D3 (1,25 - дигідроксивітамін D3, кальцитріол). 1,25 (ОН) 2D3 (1,25 - дигідроксивітамін D3, кальцитріол) утворюється з холекальциферолу або ергокальциферолу. Вітамін D3 надходить з їжею, а також утворюється в результаті ендогенного синтезу в шкірі під впливом ультрафіолетового випромінювання, вітамін D2 надходить тільки з їжею. Попередник холекальциферолу - превітамін D3- синтезується в епідермісі з провітаміну D3 під дією ультрафіолетового опромінення. Превітамін D3 перетворюється в холекальциферол шляхом термічної ізомеризації (при температурі тіла). В епідермісі холекальциферол зв`язується з вітамін -D- зв`язує білком і в такому вигляді надходить в кров і переноситься в печінку. Вітамін-D-зв`язуючий білок транспортує і інші похідні холекальциферолу і ергокальциферолу, в тому числі 1,25 (ОН) 2D3. 

Холекальциферол міститься в багатьох продуктах, особливо його багато в риб`ячому жирі, печінці ссавців, птахів, риб, яєчному жовтку. Ергокальциферол утворюється в клітинах рослин з ергостеролу. Основне джерело ергокальциферолу - 1,25 (ОН) 2D3 (1,25 - дигідроксивітамін D3, кальцитріол), хліб і молоко. Ергокальциферол, засвоєний в кишківнику, переноситься в печінку вітамін-D-зв`язуючим білком. З діагностичною метою зазвичай визначають сумарний вміст холекальциферолу і ергокальциферолу і їх похідних в сироватці. D2 і D3 гормонально неактивні. У печінці холекальциферол та ергокальциферол перетворюються в 25 (ОН) D3 (25-гідроксівітаміну D3, кальцидіол) шляхом 25-гідроксилювання. 25 (ОН) D3 - це основний циркулюючий метаболіт холекальферолу і ергокальциферолу. Тому по концентрації 25 (ОН) D3 можна судити про вміст у організмі всіх форм вітаміну D. При тестуванні необхідно враховувати, що рівень вітаміну максимальний влітку і мінімальний взимку. Гормональна активність 25 (ОН) D3 в 10-100 разів нижче активності 1,25 (ОН) 2D3. Утворений в печінці 25 (ОН) D3 в комплексі з вітамін-D-зв`язуючим білком надходить у кров і переноситься до нирок. У клітинах проксимальних звивистих ниркових канальців 25 (ОН) D3 піддається 1 або 24-гідроксилюванню. В результаті утворюється гормонально-активна форма вітаміну D - 1,25 (ОН) 2D3 (кальцитріол), або гормонально-неактивна форма - 24, 25 (ОН) 2D3. Обидві реакції каталізуються мітохондріальним ферментом 1-альфа-гідроксилази. Швидкість утворення 1,25 (ОН) 2D3 залежить від кількості і складу їжі і від сироваткової концентрації кальцію, фосфору, ПТГ, кальцитоніну, естрогенів, СТГ, інсуліну. ПТГ безпосередньо стимулює синтез 1,25 (ОН) 2D3, активуючи 1 альфа-гідроксилазу. Зміни концентрації кальцію і фосфору впливають на синтез 1,25 (ОН) 2D3 опосередковано, через ПТГ: при гіпокальціємії і гіпофосфатемії секреція ПТГ посилюється, при гіперкальціємії і гіперфосфатемії - пригнічується. Як і ПТГ, 1 , 25 (ОН) 2D3 регулює перебудову кісткової тканини, стимулює всмоктування кальцію в кишківнику.Завдяки дії 1,25 (ОН) 2D3, концентрація кальцію, іонізованого в позаклітинній рідині, підтримується на рівні, необхідному для мінералізації органічного матриксу кісткової тканини.

Рецептори вітаміну D виявлені не тільки в тонкому кишківнику і кістках, але і в нирках, підшлунковій залозі, скелетних м`язах, гладких м`язах судин, клітинах мозку, молочній залозі, товстому кишківнику, статевих залозах, ендотелії, кардіоміоцитах, лімфоцитах, моноцитах. Основна роль вітаміну D в організмі пов`язана з регулюванням кальцієвого обміну. Рівень вітаміну D може варіювати, в залежності від віку (у літніх людей частіше спостерігається зниження рівня), сезону (вище в кінці літа, нижче взимку), характеру прийнятої їжі, етнічної та географічної популяції, спостерігається зниження вмісту в крові вітаміну D при вагітності. Крім відомої ролі вітаміну D в кальцієвому обміні, в дослідженнях останніх років продемонстровано, що достатня кількість вітаміну D пов`язаний зі зниженням ризику розвитку ряду онкологічних захворювань, цукрового діабету, розсіяного склерозу, серцево-судинних захворювань, туберкульозу. Вітамін D бере участь в регуляції та диференціації клітин імунної системи як безпосередньо, так і непрямим чином.

Mindray


Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування  препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні
дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників  у відділенні.

Рекомендується здавати кров з 7:00 до 10:00 години ранку (не менше 10 годин голодування).
За 3 дні виключити інтенсивні фізичні навантаження.
У день взяття крові, допустимо випити простої води (не мінеральної) без газу.
Кількість води - за потребою організму.
Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин. 

Напередодні дослідження вилючити: 

 • прийом жирної їжі та алкоголю;
 • емоційні навантаження і стрес;
 • теплові впливи (лазня, сауна);
 • за 1 годину до проведення дослідження виключити куріння. 

Не слід здавати біоматеріал:

 • під час будь-яких гострих захворювань;
 • в день проведення рентгенографії, КТ, МРТ, інструментального обстеження або фізіотерапевтичних процедур, крапельниць (ЕКГ та УЗД не є протипоказанням для здавання аналізу крові).   

Загальні правила підготовки

Дітям до 3-х років мінімальний період голодування - 6 годин, для немовлят - 2 - 4 годин.
Жінкам необхідно здавати в день менструального циклу, рекомендований лікарем. 

Для виконання дослідження з архівного матеріалу необхідно: 

 • оформити заявку в відділенні Смартлаб (або по телефону 0-800 750 070);
 • лабораторія оцінить можливість виконання даного дослідження з архівного матеріалу;
 • відповідь пацієнту нададуть по телефону протягом 5 робочих годин з моменту оформлення заявки;
 • оплатити замовлення необхідно на відділенні Смартлаб протягом 7 календарних днів з моменту оформлення заявки. 
З цим дослідженням можна здати:
 • Метаболізм кісткової тканини
 • Маркери гострої фази
 • Тиреоїдна група
 • Дослідження системи гемостазу
 • Маркери серцево-судинних захворювань
 • Мінеральний обмін
 • Діагностика анемій
 • Гормони надниркових залоз, гіпоталамуса і гіпофіза
 • Жіночі та чоловічі гормони
 • Інші дослідження 

Будь-який біоматеріал на аналіз здається до початку прийому лікарських препаратів (якщо інше не обумовлено з лікарем). Якщо не можна скасувати прийом лікарських препаратів, необхідно обов`язково повідомити про це при оформленні замовлення. При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

АНАЛІЗАТОР:

Автоматичний хемілюмінесцентний аналізатор Mindray CL 6000i

РЕФЕРЕНСИ:

Параметр Норми
Вітамін D загальний (25-OH)(D2+D3)30 - 100 - норма
10 - 30 - недостатність 
< 10 - дефіцит 
> 100 - можливий токсичний ефект

ПРИ ЗНИЖЕННІ:

гіпопаратиреоз, первинний гіперпаратиреоз, ХНН, рахіт, порушення харчування, мальабсорбція, стеаторея, біліарний і портальний цироз, остеомаляція, пов`язана з прийомом антиконвульсантів, ниркова остеодистрофія, кістозно-фіброзний остеїт, тиреотоксикоз, панкреатична недостатність, целіакія, запальні захворювання кишківника, резекція кишківника, хвороба Альцгеймера.

ПРИ ПІДВИЩЕННІ:

надмірна експозиція ультрафіолетової радіації

ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ

ПІДВИЩЕННЯ:

передозування вітаміну D, етідронат динатрію.

ЗНИЖЕННЯ:

гідроксид алюмінію, холестирамін, холестипол, етідронат динатрію (внутрішньовенно), глюкокортикоїди, ізоніазид, мінеральне масло, рифампіцин.

показання до призначення:

 • діагностика і контроль лікування постменопаузального остеопорозу;
 • діагностика рахіту; 
 • діагностика остеомаляції; 
 • діагностика ниркової остеодистрофії;
 • вагітність; 
 • діагностика неонатальної гіпокальціємії і гіпопаратиреоза.
Вітаміном D називають кілька жиророзчинних речовин - D2 (ергокальциферол) і D3 (холекальциферол), 1,25 (ОН) 2D3 (1,25 - дигідроксивітамін D3, кальцитріол). 1,25 (ОН) 2D3 (1,25 - дигідроксивітамін D3, кальцитріол) утворюється з холекальциферолу або ергокальциферолу. Вітамін D3 надходить з їжею, а також утворюється в результаті ендогенного синтезу в шкірі під впливом ультрафіолетового випромінювання, вітамін D2 надходить тільки з їжею. Попередник холекальциферолу - превітамін D3- синтезується в епідермісі з провітаміну D3 під дією ультрафіолетового опромінення. Превітамін D3 перетворюється в холекальциферол шляхом термічної ізомеризації (при температурі тіла). В епідермісі холекальциферол зв`язується з вітамін -D- зв`язує білком і в такому вигляді надходить в кров і переноситься в печінку. Вітамін-D-зв`язуючий білок транспортує і інші похідні холекальциферолу і ергокальциферолу, в тому числі 1,25 (ОН) 2D3. 

Холекальциферол міститься в багатьох продуктах, особливо його багато в риб`ячому жирі, печінці ссавців, птахів, риб, яєчному жовтку. Ергокальциферол утворюється в клітинах рослин з ергостеролу. Основне джерело ергокальциферолу - 1,25 (ОН) 2D3 (1,25 - дигідроксивітамін D3, кальцитріол), хліб і молоко. Ергокальциферол, засвоєний в кишківнику, переноситься в печінку вітамін-D-зв`язуючим білком. З діагностичною метою зазвичай визначають сумарний вміст холекальциферолу і ергокальциферолу і їх похідних в сироватці. D2 і D3 гормонально неактивні. У печінці холекальциферол та ергокальциферол перетворюються в 25 (ОН) D3 (25-гідроксівітаміну D3, кальцидіол) шляхом 25-гідроксилювання. 25 (ОН) D3 - це основний циркулюючий метаболіт холекальферолу і ергокальциферолу. Тому по концентрації 25 (ОН) D3 можна судити про вміст у організмі всіх форм вітаміну D. При тестуванні необхідно враховувати, що рівень вітаміну максимальний влітку і мінімальний взимку. Гормональна активність 25 (ОН) D3 в 10-100 разів нижче активності 1,25 (ОН) 2D3. Утворений в печінці 25 (ОН) D3 в комплексі з вітамін-D-зв`язуючим білком надходить у кров і переноситься до нирок. У клітинах проксимальних звивистих ниркових канальців 25 (ОН) D3 піддається 1 або 24-гідроксилюванню. В результаті утворюється гормонально-активна форма вітаміну D - 1,25 (ОН) 2D3 (кальцитріол), або гормонально-неактивна форма - 24, 25 (ОН) 2D3. Обидві реакції каталізуються мітохондріальним ферментом 1-альфа-гідроксилази. Швидкість утворення 1,25 (ОН) 2D3 залежить від кількості і складу їжі і від сироваткової концентрації кальцію, фосфору, ПТГ, кальцитоніну, естрогенів, СТГ, інсуліну. ПТГ безпосередньо стимулює синтез 1,25 (ОН) 2D3, активуючи 1 альфа-гідроксилазу. Зміни концентрації кальцію і фосфору впливають на синтез 1,25 (ОН) 2D3 опосередковано, через ПТГ: при гіпокальціємії і гіпофосфатемії секреція ПТГ посилюється, при гіперкальціємії і гіперфосфатемії - пригнічується. Як і ПТГ, 1 , 25 (ОН) 2D3 регулює перебудову кісткової тканини, стимулює всмоктування кальцію в кишківнику.Завдяки дії 1,25 (ОН) 2D3, концентрація кальцію, іонізованого в позаклітинній рідині, підтримується на рівні, необхідному для мінералізації органічного матриксу кісткової тканини.

Рецептори вітаміну D виявлені не тільки в тонкому кишківнику і кістках, але і в нирках, підшлунковій залозі, скелетних м`язах, гладких м`язах судин, клітинах мозку, молочній залозі, товстому кишківнику, статевих залозах, ендотелії, кардіоміоцитах, лімфоцитах, моноцитах. Основна роль вітаміну D в організмі пов`язана з регулюванням кальцієвого обміну. Рівень вітаміну D може варіювати, в залежності від віку (у літніх людей частіше спостерігається зниження рівня), сезону (вище в кінці літа, нижче взимку), характеру прийнятої їжі, етнічної та географічної популяції, спостерігається зниження вмісту в крові вітаміну D при вагітності. Крім відомої ролі вітаміну D в кальцієвому обміні, в дослідженнях останніх років продемонстровано, що достатня кількість вітаміну D пов`язаний зі зниженням ризику розвитку ряду онкологічних захворювань, цукрового діабету, розсіяного склерозу, серцево-судинних захворювань, туберкульозу. Вітамін D бере участь в регуляції та диференціації клітин імунної системи як безпосередньо, так і непрямим чином.

Mindray


Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування  препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні
дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників  у відділенні.

Рекомендується здавати кров з 7:00 до 10:00 години ранку (не менше 10 годин голодування).
За 3 дні виключити інтенсивні фізичні навантаження.
У день взяття крові, допустимо випити простої води (не мінеральної) без газу.
Кількість води - за потребою організму.
Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин. 

Напередодні дослідження вилючити: 

 • прийом жирної їжі та алкоголю;
 • емоційні навантаження і стрес;
 • теплові впливи (лазня, сауна);
 • за 1 годину до проведення дослідження виключити куріння. 

Не слід здавати біоматеріал:

 • під час будь-яких гострих захворювань;
 • в день проведення рентгенографії, КТ, МРТ, інструментального обстеження або фізіотерапевтичних процедур, крапельниць (ЕКГ та УЗД не є протипоказанням для здавання аналізу крові).   

Загальні правила підготовки

Дітям до 3-х років мінімальний період голодування - 6 годин, для немовлят - 2 - 4 годин.
Жінкам необхідно здавати в день менструального циклу, рекомендований лікарем. 

Для виконання дослідження з архівного матеріалу необхідно: 

 • оформити заявку в відділенні Смартлаб (або по телефону 0-800 750 070);
 • лабораторія оцінить можливість виконання даного дослідження з архівного матеріалу;
 • відповідь пацієнту нададуть по телефону протягом 5 робочих годин з моменту оформлення заявки;
 • оплатити замовлення необхідно на відділенні Смартлаб протягом 7 календарних днів з моменту оформлення заявки. 
З цим дослідженням можна здати:
 • Метаболізм кісткової тканини
 • Маркери гострої фази
 • Тиреоїдна група
 • Дослідження системи гемостазу
 • Маркери серцево-судинних захворювань
 • Мінеральний обмін
 • Діагностика анемій
 • Гормони надниркових залоз, гіпоталамуса і гіпофіза
 • Жіночі та чоловічі гормони
 • Інші дослідження 

Будь-який біоматеріал на аналіз здається до початку прийому лікарських препаратів (якщо інше не обумовлено з лікарем). Якщо не можна скасувати прийом лікарських препаратів, необхідно обов`язково повідомити про це при оформленні замовлення. При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кров в одній лабораторії, у однаковий час доби, тощо.

АНАЛІЗАТОР:

Автоматичний хемілюмінесцентний аналізатор Mindray CL 6000i

РЕФЕРЕНСИ:

Параметр Норми
Вітамін D загальний (25-OH)(D2+D3)30 - 100 - норма
10 - 30 - недостатність 
< 10 - дефіцит 
> 100 - можливий токсичний ефект

ПРИ ЗНИЖЕННІ:

гіпопаратиреоз, первинний гіперпаратиреоз, ХНН, рахіт, порушення харчування, мальабсорбція, стеаторея, біліарний і портальний цироз, остеомаляція, пов`язана з прийомом антиконвульсантів, ниркова остеодистрофія, кістозно-фіброзний остеїт, тиреотоксикоз, панкреатична недостатність, целіакія, запальні захворювання кишківника, резекція кишківника, хвороба Альцгеймера.

ПРИ ПІДВИЩЕННІ:

надмірна експозиція ультрафіолетової радіації

ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ

ПІДВИЩЕННЯ:

передозування вітаміну D, етідронат динатрію.

ЗНИЖЕННЯ:

гідроксид алюмінію, холестирамін, холестипол, етідронат динатрію (внутрішньовенно), глюкокортикоїди, ізоніазид, мінеральне масло, рифампіцин.

показання до призначення:

 • діагностика і контроль лікування постменопаузального остеопорозу;
 • діагностика рахіту; 
 • діагностика остеомаляції; 
 • діагностика ниркової остеодистрофії;
 • вагітність; 
 • діагностика неонатальної гіпокальціємії і гіпопаратиреоза.

Дослідження входить до складу

Стандарт

 • Ціна:

  1765 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  2648 грн

Записатись
 • Ціна: 1765 грн
 • Ціна: 2648 грн

Стандарт

 • Термін:

  3 днів

 • Ціна:

  1220 грн

В кошик
 • Термін:   3  днів Ціна: 1220 грн
 • Ціна: 0 грн

Стандарт

 • Ціна:

  1545 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  2318 грн

Записатись
 • Ціна: 1545 грн
 • Ціна: 2318 грн

Стандарт

 • Ціна:

  2420 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  3630 грн

Записатись
 • Ціна: 2420 грн
 • Ціна: 3630 грн
Код 9100 Біоматеріал:
CHECK-UP "Діти 0-3 роки" (ЗАК, ЗАС, загальний IgЕ, білірубін загальний, вітамін D, зішкріб на ентеробіоз, аналіз калу на яйця глистів)

Комплексне лабораторне обстеження, яке дає можливість перевірити організм та переконатися, що дитина здорова або виявити захворювання до появи перших симптомів

Стандарт

 • Ціна:

  1600 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  2400 грн

Записатись
 • Ціна: 1600 грн
 • Ціна: 2400 грн

Інші аналізи цієї підкатегорії

Код 1101 Біоматеріал: венозна кров
Тиреотропний гормон (ТТГ)

Маркер функціонального стану гіпофіза і щитовидної залози

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  171.5 грн 245 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  368 грн

Записатись
 • Ціна: 171.5 грн 245 грн
 • Ціна: 368 грн
Код 8002 Біоматеріал: венозна кров
Аланінамінотрансфераза (АЛТ)

Маркер порушення функцій печінки

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  112 грн 160 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  240 грн

Записатись
 • Ціна: 112 грн 160 грн
 • Ціна: 240 грн
Код 8007 Біоматеріал: венозна кров
Аспартатамінотрансфераза (АСТ)

Маркер порушення функції печінки і серцевого м`яза

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  112 грн 160 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  240 грн

Записатись
 • Ціна: 112 грн 160 грн
 • Ціна: 240 грн
Код 8010 Біоматеріал: венозна кров
Білірубін загальний

Маркер порушень функції печінки і жовчовивідних шляхів

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  105 грн 150 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  225 грн

Записатись
 • Ціна: 105 грн 150 грн
 • Ціна: 225 грн
Код 8013 Біоматеріал: венозна кров
Глюкоза

Маркер порушень вуглеводного обміну

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  119 грн 170 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  255 грн

Записатись
 • Ціна: 119 грн 170 грн
 • Ціна: 255 грн
Код 8032 Біоматеріал: венозна кров
Холестерин загальний

Маркер порушень ліпідного обміну

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  105 грн 150 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  225 грн

Записатись
 • Ціна: 105 грн 150 грн
 • Ціна: 225 грн
Код 8012 Біоматеріал: венозна кров
Гамма-глутаматтрансфераза (ГГТ)

Маркер цитолізу при порушеннях функції печінки і жовчовивідних шляхів

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  105 грн 150 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  225 грн

Записатись
 • Ціна: 105 грн 150 грн
 • Ціна: 225 грн
Код 8016 Біоматеріал: венозна кров
Кальцій

Маркер стану кісткової тканини і пов`язаних з кальцієм порушень структурних, метаболічних і регуляторних функцій в організмі

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  105 грн 150 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Ціна:

  225 грн

Записатись
 • Ціна: 105 грн 150 грн
 • Ціна: 225 грн
Код 9028 Біоматеріал: венозна кров
Загальний аналіз крові розгорнутий (ЗАК, ШОЕ)

Кількісний і якісний аналіз картини крові дозволяє оцінити наявність і активність патологічного процесу в організмі, загальний стан усієї системи кровотворення

Стандарт

 • Знижка:

  -30%

 • Ціна:

  164.5 грн 235 грн

В кошик

CITO (терміново)

 • Термін:

  0.50 годин

 • Ціна:

  353 грн

Записатись
 • Ціна: 164.5 грн 235 грн
 • Термін:   0.50  годин Ціна: 353 грн
Telegram Viber
Online Chat
Замовити дзвінок