Одеса

Медична лабораторна діагностика

13 років якості!

Наші відділення працюють!
Інформаційна служба, відгуки, виклик медсестри додому,
ЕКГ, запис до лікарів та на УЗД:

0 800 750 070

*Дзвінки в межах України безкоштовні

0 733 750 070

*Вартість дзвінка - згідно тарифів вашого оператора


Аналізи на
COVID-19
Кол-центр працює щодня з 7:00 до 19:00. Телефони кол-центру: 0 800 750 070, 0 733 750 070
Виклик медсестри додому для дорослих та дітей від народження
ЕКГ вдома
Запис до лікарів та на УЗД
Написати повідомлення:
Заказать звонок:
Час дзвінка:

Хелік-тест

03.08.2021

Хелік-тест - що це?


Хелік-тест – це дихальний неінвазивний метод виявлення небезпечної бактерії Helicobacter pylori. Це єдиний мікроорганізм, який здатний довго виживати в кислому середовищі шлунка і викликати в ньому різні патологічні зміни. При інфікуванні бактерія Helicobacter pylori глибоко впроваджується в слизову оболонку шлунка і за допомогою ферментів, що серкретуються, руйнує захисний бар'єр, який захищає слизову оболонку шлунка від агресивного впливу кислоти. Бактерія закріплюється в слизовій оболонці і паразитує в ній протягом багатьох років, викликаючи серйозні наслідки для здоров'я.


Helicobacter pylori провокує різні захворювання шлунка, дванадцятипалої кишки та інших органів травного тракту. Нерідко вона є причиною гастриту, дуоденіту, холециститу, виразкової хвороби та навіть раку. Ось чому так важливо знати про наявність цієї шкідливої інфекції в організмі, особливо з огляду на те, що в сучасний час Helicobacter pylori дуже поширена.

Шляхи зараження Helicobacter pylori:

Helicobacter pylori зазвичай поширюється шляхом передачі від людини до людини через слиз або слину. Мікроб є анаеробом (тобто тим, хто живе без доступу кисню), тому швидко гине поза організмом людини. Основні шляхи передачі бактерії Helicobacter pylori такі:
- Використання загального посуду
- Використання загальних засобів особистої гігієни
- від матері до дитини (через слину, що потрапила на соску, ложку чи інші предмети)
- при поцілунку з інфікованою людиною
- при недостатній дезінфекції медичних інструментів (наприклад, ендоскоп)
- повітряно-краплинний шлях передачі
- вживання неочищеної води з крану, немитих овочів та фруктів
- Недотримання правил особистої гігієни.


До групи ризику потрапляють люди, які тісно контактують з інфікованою людиною: близькі люди, друзі, люди, що проживають спільно, члени однієї сім'ї. Якщо хтось у сім'ї або в найближчому оточенні інфікований Helicobacter pylori, то велика ймовірність, що бактерія є і в інших членів сім'ї.

Кому рекомендується обстежитись:

Інкубаційний період захворювання - дуже короткий: після проникнення бактерії в слизову оболонку шлунка хелікобактеріоз може проявитися вже через 7 днів. Проте, нерідко захворювання протікає безсимптомно протягом десятиліть! Тому, щоб уникнути розвитку ускладнень хелікобактеріозу – Хелік-тест рекомендований навіть за відсутності будь-якої симптоматики, але особливо це дослідження слід пройти людям, яких турбують:
- відчуття тяжкості та постійні болі в шлунку (особливо перед їдою)
- поява або посилення печії
- неприйняття м'ясної їжі
- нудота, часті блювотні позиви
- Втрата апетиту.

Якщо раніше вже були виявлені гастрит, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, Хелік-тест необхідно пройти в обов'язковому порядку. Крім первинної діагностики інфекції, дане дослідження застосовується також для контролю проведення антихелікобактерної терапії та визначення ефективності проведеного лікування.

Хелік-тест дозволяє визначити наявність Helicobacter pylori за складом повітря, що видихається. Принцип дії Хелік-тесту заснований на біохімічному методі оцінки активності ферменту бактерії Helicobacter pylori – уреази, що швидко гідролізує карбамід. У процесі гідролізу утворюється газ, що у ротову порожнину. На основі порівняння вмісту цього газу в повітрі, що видихається перед навантаженням і після неї згодом виявляється наявність інфекції.

Як проводиться Хелік-тест?

Порядок проведення дихальної діагностики Helicobacter pylori досить простий:
- протягом 6 хвилин пацієнт дихає в трубку без навантаження, не допускаючи попадання слини;
- далі застосовується навантаження у вигляді розчину карбаміду, після прийому якого пацієнт продовжує дихати в трубку протягом 6-ми хвилин;
- після завершення процедури вимірюється рівень стовпчика-індикатора і таким чином виявляється наявність або відсутність інфекції.

Переваги Хелік-тесту

- Хелік-тест абсолютно безпечний для пацієнтів будь-якого віку, його без ризику для здоров'я можуть пройти як маленькі діти, так і вагітні жінки, оскільки для цього тесту застосовується карбамід нормального ізотопного складу.
-  Тест проводиться за експерес-методикою, тому результат можна отримати одразу після закінчення обстеження.
- Дихальна діагностика не завдає жодних незручностей у процесі обстеження, не викликає дискомфорту та хворобливих відчуттів.

 
 
Iнші новини
30.11.2022
ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ     З 1 грудня 2022 року відділення...
30.11.2022
  З моменту введення екстрених відключень електропостачання ми щодня...
29.11.2022
  ЗАМОВЛЯЙТЕ АНАЛІЗИ ЧЕРЕЗ САЙТ та ОПЛАЧУЙТЕ ОНЛАЙН!     ПЕРЕВАГИ:   знижка...
21.11.2022
Гомоцистеїн, яка цінність цього дослідження?!   Що таке «Гомоцистеїн»? Це...