Одеса

Медична лабораторна діагностика

13 років якості!

Наші відділення працюють!
Інформаційна служба, відгуки, виклик медсестри додому,
ЕКГ, запис до лікарів та на УЗД:

0 800 750 070

*Дзвінки в межах України безкоштовні

0 733 750 070

*Вартість дзвінка - згідно тарифів вашого оператора


Аналізи на
COVID-19
Кол-центр працює щодня з 7:00 до 21:00. Телефони кол-центру: 0 800 750 070, 0 733 750 070
Виклик медсестри додому для дорослих та дітей від народження
ЕКГ вдома
Запис до лікарів та на УЗД
Написати повідомлення:
Заказать звонок:
Час дзвінка:

Хелік-тест

03.08.2021

Хелік-тест - що це?


Хелік-тест – це дихальний неінвазивний метод виявлення небезпечної бактерії Helicobacter pylori. Це єдиний мікроорганізм, який здатний довго виживати в кислому середовищі шлунка і викликати в ньому різні патологічні зміни. При інфікуванні бактерія Helicobacter pylori глибоко впроваджується в слизову оболонку шлунка і за допомогою ферментів, що серкретуються, руйнує захисний бар'єр, який захищає слизову оболонку шлунка від агресивного впливу кислоти. Бактерія закріплюється в слизовій оболонці і паразитує в ній протягом багатьох років, викликаючи серйозні наслідки для здоров'я.


Helicobacter pylori провокує різні захворювання шлунка, дванадцятипалої кишки та інших органів травного тракту. Нерідко вона є причиною гастриту, дуоденіту, холециститу, виразкової хвороби та навіть раку. Ось чому так важливо знати про наявність цієї шкідливої інфекції в організмі, особливо з огляду на те, що в сучасний час Helicobacter pylori дуже поширена.

Шляхи зараження Helicobacter pylori:

Helicobacter pylori зазвичай поширюється шляхом передачі від людини до людини через слиз або слину. Мікроб є анаеробом (тобто тим, хто живе без доступу кисню), тому швидко гине поза організмом людини. Основні шляхи передачі бактерії Helicobacter pylori такі:
- Використання загального посуду
- Використання загальних засобів особистої гігієни
- від матері до дитини (через слину, що потрапила на соску, ложку чи інші предмети)
- при поцілунку з інфікованою людиною
- при недостатній дезінфекції медичних інструментів (наприклад, ендоскоп)
- повітряно-краплинний шлях передачі
- вживання неочищеної води з крану, немитих овочів та фруктів
- Недотримання правил особистої гігієни.


До групи ризику потрапляють люди, які тісно контактують з інфікованою людиною: близькі люди, друзі, люди, що проживають спільно, члени однієї сім'ї. Якщо хтось у сім'ї або в найближчому оточенні інфікований Helicobacter pylori, то велика ймовірність, що бактерія є і в інших членів сім'ї.

Кому рекомендується обстежитись:

Інкубаційний період захворювання - дуже короткий: після проникнення бактерії в слизову оболонку шлунка хелікобактеріоз може проявитися вже через 7 днів. Проте, нерідко захворювання протікає безсимптомно протягом десятиліть! Тому, щоб уникнути розвитку ускладнень хелікобактеріозу – Хелік-тест рекомендований навіть за відсутності будь-якої симптоматики, але особливо це дослідження слід пройти людям, яких турбують:
- відчуття тяжкості та постійні болі в шлунку (особливо перед їдою)
- поява або посилення печії
- неприйняття м'ясної їжі
- нудота, часті блювотні позиви
- Втрата апетиту.

Якщо раніше вже були виявлені гастрит, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, Хелік-тест необхідно пройти в обов'язковому порядку. Крім первинної діагностики інфекції, дане дослідження застосовується також для контролю проведення антихелікобактерної терапії та визначення ефективності проведеного лікування.

Хелік-тест дозволяє визначити наявність Helicobacter pylori за складом повітря, що видихається. Принцип дії Хелік-тесту заснований на біохімічному методі оцінки активності ферменту бактерії Helicobacter pylori – уреази, що швидко гідролізує карбамід. У процесі гідролізу утворюється газ, що у ротову порожнину. На основі порівняння вмісту цього газу в повітрі, що видихається перед навантаженням і після неї згодом виявляється наявність інфекції.

Як проводиться Хелік-тест?

Порядок проведення дихальної діагностики Helicobacter pylori досить простий:
- протягом 6 хвилин пацієнт дихає в трубку без навантаження, не допускаючи попадання слини;
- далі застосовується навантаження у вигляді розчину карбаміду, після прийому якого пацієнт продовжує дихати в трубку протягом 6-ми хвилин;
- після завершення процедури вимірюється рівень стовпчика-індикатора і таким чином виявляється наявність або відсутність інфекції.

Переваги Хелік-тесту

- Хелік-тест абсолютно безпечний для пацієнтів будь-якого віку, його без ризику для здоров'я можуть пройти як маленькі діти, так і вагітні жінки, оскільки для цього тесту застосовується карбамід нормального ізотопного складу.
-  Тест проводиться за експерес-методикою, тому результат можна отримати одразу після закінчення обстеження.
- Дихальна діагностика не завдає жодних незручностей у процесі обстеження, не викликає дискомфорту та хворобливих відчуттів.

 
 
Iнші новини
17.08.2022
 Не проґавте початок цукрового діабету! Преддіабет можна контролювати!   Трохи...
17.08.2022
Буває, що на губах на тлі лихоманки, після того як посмакували солоненьким або...
17.08.2022
Що таке хвороба котячих подряпин?   Цей пост для власників домашніх...
16.08.2022
Кортизол – гормон стресу!   Більшість з вас знає, що синтез ...